Bridelle Style Guide DECADENCE 10

by poniedziałek, 12 lipca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

DECADENCE

 

 

Styl uzupełniający

romantic

 

Kolory przewodnie

morela / musztarda / czerń / różowy / pastelowy koral

 

Kolory uzupełniające

stare złoto / miedź / wanilia

 

Kwiaty

róża / dalia / peonia / anturium / gipsówka

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

angielski ogród

ryciny botaniczne

ręcznie robiona ceramika

 

 

 

1. Zapamiętajcie duże kwiaty najszybciej zapełniają duże powierzchnie aranżacji. Zarówno ścianek, jak i kompozycji kwiatowych na stołach. Są droższe, ale potrzeba ich mniej, aby uzyskać spektakularny efekt. Dalia jest jednym z takich kwiatów, poza nimi warto zwrócić uwagę na hortensje, chryzantemy, anturium.

2. Plan stołów w formie długiego bannera pięknie wygląda wyeksponowany na kwiatowej ściance. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, warto banner ręcznie wykaligrafować w nazwiska gości.

3. Stół nowożeńców jest najważniejszy na weselu, dlatego powinien być w najbardziej widowiskowy sposób wyeksponowany. Kwiatowa ścianka doskonale się sprawdzi jako tło!

4. Czarne ceramiczne talerze doskonale podkreśliły jasną kolorystykę kwiatów, świec i papeterii.

5. Ścianka kwiatowa to duży wydatek, dlatego zamiast ją wykonywać samodzielnie, najlepiej jest wyposażyć gotową ściankę wykonaną z syntetycznych kwiatów, które do złudzenia przypominają prawdziwe.

6. Papeterię ślubną można ozdobić wieloma drobnymi, ale uroczymi elementami. Doskonale sprawdzą się pieczęcie lakowane lub woskowe w kolorze albo niewielkie chwosty z nici. Dla dzieci przygotujcie kolorowanki Among Us, które doskonale zajmą dzieci i sprawią im mnóstwo frajdy podczas wesela.

 


zdjęcia: PINTEREST

sesja ślubna Warszawa