Bridelle Style Guide DECADENCE 8

by poniedziałek, 12 lipca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

DECADENCE

 

 

Styl uzupełniający

classic

 

Kolory przewodnie

brąz / oliwka / biel / srebro / antracyt

 

Kolory uzupełniające

sienna / rudy / stare złoto

 

Kwiaty

storczyk / róża / irys / gipsówka / hortensja

 

Pora roku

wiosna / lato / jesień / zima

 

Inspiracje

Tulum

chmury i gwiazdy

naturalne materiały

 

 

 

1. Nie ma żadnego formalnego wymogu, aby stoły na weselu były jednakowego kształtu lub wielkości. To samo dotyczy krzeseł. Jeśli podobają wam się różnorodne siedziska, to wybierzcie je na swoje wesele.

2. Wszystkie elementy na stole powinny być spójne stylistycznie i przenikać się swoją kolorystyką. Serwetki i obrusy, szkło i sztućce tworzą piękną dekorację, jeśli są starannie dobrane. Kolor kwiatów nawiązywał do koloru talerzy. Całość jest dzięki temu niesamowicie plastyczna.

3. Oryginalne fotele w stylu marokańskim sprawdzą się przy stole nowożeńców.

4. Druhny, które towarzyszą pannie młodej podczas całego dnia ślubu powinny być w dobranych stylistycznie kreacjach, bo będą często stanowić tło dla najważniejszej bohaterki dnia.

5. Chmurki z gipsówki są jednym z najbardziej kultowych pomysłów aranżacyjnych na weselach. Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie, aby od razu zrozumieć na czym polega fenomen tej aranżacji.

6. Okrągłe stoły bez środka, ustawione np. dookoła drzewa prezentują się genialnie! Jeśli macie wesele w plenerze pomyślcie o zastosowaniu tego patentu.

 


zdjęcia: PINTEREST