Bridelle Style Guide DECADENCE 7

by poniedziałek, 12 lipca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

DECADENCE

 

 

Styl uzupełniający

fine art

 

Kolory przewodnie

morela / koral / różowy / mandarynka / wanilia

 

Kolory uzupełniające

orange / fiolet / żółty

 

Kwiaty

peonia / tulipan / jaskier / anemon / peonia

 

Pora roku

wiosna / lato

 

Inspiracje

holenderskie malarstwo

owoce egzotyczne

wiosenne kwiaty

 

 

 

1. Kompozycje kwiatowe stylizowane na obrazy holenderskich mistrzów to kwintesencja stylu decadence fine art. Kwiaty w przepięknych, słodkich odcieniach różu, koralu i mandarynki są propozycją na wiosenne i letnie śluby.

2. Papeteria w stylu holenderskiego malarstwa musi być koniecznie ozdobiona grafiką kwiatową! Odpowiednie wzory możecie znaleźć w internecie lub zlecić projekt indywidualny artyście plastykowi lub grafikowi.

3. Łuk z pędów winorośli ozdobiony pastelowymi kwiatami jest propozycją na dekorację miejsca zaślubin w plenerze, tło za stołem pary młodej lub aranżację kącika fotograficznego.

4. Kremowy tort ozdobiony pastelowymi kwiatami i atłasową wstążką jest najpiękniejszą dekoracją słodkiego bufetu.

5. Na romantyczny ślub w stylu decadence wybierz eteryczną, lekką tiulową kreację.

6. Owoce egzotyczne są doskonałym uzupełnieniem aranżacji kwiatowych w stylu holenderskiego malarstwa. Po przekrajane papaje, melony, cytrusy będą pięknie komponować się z kwiatami w podobnych kolorach.

 


zdjęcia: PINTEREST