Bridelle Style Guide ELEGANCE 5

by piątek, 16 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

ELEGANCE

 

 

Styl uzupełniający

whimsical

 

Kolory przewodnie

koral / żółć / róż / mandarynka / amarant

 

Kolory uzupełniające

pomarańcz / zieleń / blady róż

 

Kwiaty

róża / goździk / peonia / dalia / jaskier

 

Pora roku

wiosna / lato / zima

 

Inspiracje

Indie

Yves Saint Laurent

ombre

 

 

 

1. Elegancka stylizacja nie musi być poważna! Feeria kolorów z najmodniejszym w 2019 roku koralem to świetny pomysł na miejski ślub w stylu elegance whimsical.

2. Papeteria nawiązuje do eleganckiej stylistyki głównej i zachwyca wyrafinowaną czcionką oraz srebrnym hotstampingiem.

3. Połączenie kolorów różowego, żółtego, koralowego i mandarynkowego daje oszałamiającą i energetyczną mieszankę barw. Ten zestaw genialnie sprawdzi się na każdym typie przyjęcia ślubnego.

4. Najmodniejszy w tym sezonie kolor koralowy kojarzy się głównie z cudowną, japońską odmianą peonii koralowej, która ma jeden rząd płatków w intensywnym kolorze i piękne, bardzo duże żółte wnętrze. W połączeniu z żółtą kraspedią i białymi jaskrami wygląda niezwykle efektownie!

5. Zwisające nad stołami dekoracje są ponadczasowe. W nowoczesnym wydaniu mogą to być girlandy z nawleczonych na sznureczki główek kwiatów. W tej realizacji wykorzystano goździki. To genialny, choć nieco zapomniany kwiat, który jest niezwykle wytrzymały, tani i dostępny w szerokiej gamie kolorów.

6. Elegancki tort w stylu whimsy nawiązuje kolorystyką do całej aranżacji. Dwa, różnej wielkości piętra nadały bryle ciekawy i niespotykany kształt.

 


zdjęcia: PINTEREST