Bridelle Style Guide FINE ART 1

by poniedziałek, 19 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

FINE ART

 

 

Styl uzupełniający

al fresco

 

Kolory przewodnie

biel / róż / brzoskwinia / lawenda / błękit

 

Kolory uzupełniające

morela / mauve / miedź

 

Kwiaty

róża / peonia / anemon / jaskier / goździk

 

Pora roku

wiosna / lato

 

Inspiracje

Rozważna i Romantyczna

XIX wiek

koronki

 

 

 

1. Szary garnitur to świetny wybór na wakacyjne śluby w stylu fine art. Szarość doskonale komponuje się z granatem, fioletem i czernią, więc warto dodać dodatki w tych kolorach do męskiej stylizacji.

2. Niskie, ale rozłożyste kompozycje kwiatowe sprawdzą się na podłużnych, ale wąskich stołach. Wybierając kwiaty, kieruj się głównie sezonowością.

3. Delikatne, koronkowe buty marki Bella Belle Shoes.

4. Pastelowa papeteria z elementami ręcznej kaligrafii oraz jedwabne wstążki to najpiękniejsze elementy stylu fine art.

5. Dodaj do kompozycji liście. Są one bardzo eleganckim elementem kompozycji kwiatowych.

6. Tort udekorowany kwiatami to ponadczasowa klasyka. Biała bryła ciasta i pastelowe kwiaty to strzał w 1o!

 


zdjęcia: PINTEREST