Bridelle Style Guide GREENERY 1

by środa, 26 maja, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

GREENERY

 

 

Styl uzupełniający

vintage

 

Kolory przewodnie

zieleń / mięta / zgaszona zieleń / biel / szarość

 

Kolory uzupełniające

zgniła zieleń / miedź / mocca

 

Kwiaty

róża / ciemiernik / anemon / peonia / jaskier

 

Pora roku

wiosna / zima

 

Inspiracje

stare meble

naturalne materiały

liście

 

 

 

1. Wykorzystanie starych mebli w aranżacjach to jeden z najwspanialszych trendów. Stara komoda z toaletką posłużyła do wyeksponowania słojów z napojami. W szufladach umieszczono kubki i… kwiaty! Przepiękna aranżacja!

2. Zielona butonierka z pewnością spotka się z uznaniem pana młodego i drużbów. Wykorzystajcie liście oraz zielone kwiaty, np. dzwonek irlandzki, ciemierniki lub storczyki.

3. Naturalne tkaniny to must have na stołach w stylu greenery! Delikatny, zielony print genialnie wpisuje się w konwencję wesela greenery vintage.

4. Papeteria ślubna z motywem liści perfekcyjnie pasuje do zielonej stylistyki ślubu. Do stworzenia zaproszenia wykorzystano akrylową, przezroczystą płytkę, którą ręcznie wykaligrafowano i podklejono zielonymi liśćmi.

5. Biało-zielony bukiet o fantastycznym przekroju wygląda zjawiskowo! Zielone gałęzie wyciągnęły całą kompozycję nadając jej lekkości! Ogromne kwiaty peoni ogrodowej fantastycznie podkreśliły zielone tło.

6. Na weselnym stole w stylu greenery nie może zabraknąć świec, które podkreślą zielone girlandy z liści. Smukłe świece w kolorze soczystej zielni umieszczono w vintage miedzianych świecznikach.

 


zdjęcia: PINTEREST