Bridelle Style Guide GREENERY 2

by środa, 26 maja, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

GREENERY

 

 

Styl uzupełniający

modern

 

Kolory przewodnie

świeża zieleń / szarość / ciemna zieleń / gołębi błękit / mauve

 

Kolory uzupełniające

niebieski / brąz / stare złoto

 

Kwiaty

róża / hiacynt / hortensja / ostróżka / jaskier

 

Pora roku

wiosna

 

Inspiracje

nowoczesne meble

Skandynawia

pnącza

 

 

 

1. Weselne stoły wcale nie muszą być w całości ozdobione kwiatami. Doskonała alternatywą w stylu greenery są zielone pnącza np. bluszczu, który genialnie wygląda na jasnym tle obrusa i zastawy. Zielone dekoracje są nieporównywalnie tańsze od jej kwiatowych odpowiedników.

2. Zielone butonierki będą doskonale pasować do garniturów w każdym kolorze.

3. Plecione, skandynawskie krzesła idealnie sprawdzą się w nowoczesnej stylistyce greenery. Dobierzcie odpowiedni, podkreślający charakter stylizacji kolor, np. brązowe, szare lub czarne.

4. Papeteria wykonana na papierze czerpanym wpisuje się w naturalną stylistykę greenery. Kaligrafia podkreśli wyjątkowość papeterii.

5. Nie bójcie się dodać kolorowych akcentów do stylistyki greenery. Dodatek niebieskich kwiatów świetnie wygląda na tle soczystej zielni liści i bieli kwiatów i dodaje kompozycji lekkości.

6. Tort weselny w stylu greenery musi być ozdobiony zielonymi liśćmi! Pamiętajcie, aby zabezpieczyć łodygi folią spożywczą, aby soki z pnączy nie zepsuły smaku kremu!

 


zdjęcia: PINTEREST