Bridelle Style Guide JEWEL TONES 1

by czwartek, 1 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

JEWEL TONES

 

 

Styl uzupełniający

garden party

 

Kolory przewodnie

pomarańcz / czerwień / zgaszona zieleń /  żółty / niebieski

 

Kolory uzupełniające

złoto / morela / mocca

 

Kwiaty

róża / storczyk / kosmos / skabioza / cynia

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

owoce cytrusowe

pustynia

suszone gałęzie

 

 

 

1. Jewel tones to głębokie odcienie granatu, szmaragdu, amarantu, pomarańczu, które swoją nazwę zaczerpnęły z kamieni szlachetnych. Dodaj wstążkę w wybranym kolorze do papeterii, aby nadać jej pożądany styl. Sprawdzą się szczególnie welurowe i atłasowe wstążki.

2. Tort ozdobiony plastrami cytrusów jest zarazem prosty i wyrafinowany. Przenikające się kolory owoców tworzą istnie ombre kompozycję.

3. Twój narzeczony nie przepada za sformalizowanymi strojami? Biała koszula i szelki to idealny wybór na plenerowy ślub w stylu garden party.

4. Rozłożone na stole pomiędzy dekoracjami i nakryciami owoce cytrusowe – w całości i przekrojone na pół są przepiękną i niedrogą dekoracją!

5. Bukiet w kolorystyce jewel tones powinien nawiązywać do kolorów przewodnich. Głębokie odcienie pomarańczu, mandarynki i żółtego doskonale komponują się z niebieskimi i granatowymi wstążkami.

6. Dobierając kolor czcionki, kopertę, a nawet znaczki do ślubnej papeterii, zadbajcie, aby były one ze sobą spójne! Wybierz nadruk w kolorze ciemnogranatowym lub ciemnozielonym. Będzie on o wiele ciekawszy niż czarne literki.

 


zdjęcia: PINTEREST