Bridelle Style Guide JEWEL TONES 2

by czwartek, 1 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

JEWEL TONES

 

 

Styl uzupełniający

vintage

 

Kolory przewodnie

róż / chaber / marsala / oberżyna / granat

 

Kolory uzupełniające

złoto / brąz / purpura

 

Kwiaty

róża / protea / skabioza / dalia / jaskier

 

Pora roku

jesień / zima

 

Inspiracje

geometria

loft

barok

 

 

 

1. Karty menu to must have na weselnych stołach. Służą one niekiedy wyborowi dań z karty (szczególnie zup i dań obiadowych), ale są głównie informacją, o której godzinie serwowane będą kolejne dania. Karty menu powinny nawiązywać stylistycznie od oprawy stołu. Zdobienia jewel tones w postaci akwarelowych plam sprawdzą się doskonale!

2. Zaproszenia to pierwsza rzecz związana z waszym ślubem, którą otrzymają goście. Dlatego powinny one określać styl i charakter ślubu.

3. Ciemne kwiaty są kwintesencją stylu jewel tones. Warto połączyć ciemne kwiaty ze złotem, czernią lub brązem. Całość da tajemniczy i dekadencki efekt WOW!

4. Wyeksponujcie tort na pięknie zaaranżowanym stole z kwiatową ścianką w tle. Najczęściej wybierane są jasne torty, zatem ciemna ścianka genialnie je podkreśli!

5. Obłędny bukiet w kolorach jewel tones. Nie brakuje kwiatów w cudownych, głębokich i ciemnych odcieniach, np. róże, peonie, anemony, jaskry, driakiew. Warto dodać do kompozycji kilka jaśniejszych kwiatów, aby jeszcze bardziej podkreślić ciemną kolorystykę i uwydatnić fakturę roślin.

6. Prosta, ale stylowa dekoracja miejsca zaślubin stworzona z brązowego drewna i ozdobiona kwiatami to świetny pomysł na aranżację ślubu w plenerze.

 


zdjęcia: PINTEREST