Bridelle Style Guide JEWEL TONES 4

by czwartek, 1 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

JEWEL TONES

 

 

Styl uzupełniający

vintage

 

Kolory przewodnie

jagoda / stare złoto / zgaszona zieleń / czerwień / fiolet

 

Kolory uzupełniające

karmin / granat / pudrowa lawenda

 

Kwiaty

róża / kalia / anemon / wrzos / lawenda

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

Maria Antonina

rokoko

owoce cytrusowe

 

 

 

1. Kamienie szlachetne i półszlachetne są wymarzoną ozdobą opaski w stylu jewel tones. Połączenie kolorowych kamieni ze złotą oprawą jest kwintesencją stylu. Romantyczne upięcie nawiązuje do stylistyki lat 20. i 30. XX wieku.

2. Ciemne kolory kwiatów w kompozycji stołowej i owoce to połączenie idealne! Owoce, szczególnie cytrusy, fantastycznie uzupełniają czerwień, fiolet, granat i ciemną zieleń kwiatów. Owoce można wkomponować między kwiaty, lub rozłożyć na stole w całości i przekrojone na pół.

3. Vintage kroje pisma świetnie sprawdzą się na przyjęciach weselnych z nostalgiczną nutką. Oberżynowy nadruk na czerpanym papierze prezentuje się niezwykle szlachetnie i stylowo.

4. Jeśli lubisz starą biżuterię, zapytaj Mamę i Babcie, czy nie mają w swoich szkatułkach starych pierścionków z kolorowymi kamieniami. Możesz je dołączyć do swojej ślubnej stylizacji. Kilka pierścionków na palcach wygląda bardzo modnie!

5. Energetyczna kompozycja kwiatowa z czerwonymi różami, fioletowymi kaliami i granatowymi anemonami, została rozjaśniona morelowymi i kremowymi różyczkami. Całość jest niezwykle stylowa!

6. Tort w stylu Marii Antoniny w obłędnym odcieniu jagodowym ozdobiono połówkami fig i owocami pigwy. Taka ozdoba tortu weselnego to propozycja na jesienne śluby.

 


zdjęcia: PINTEREST