Bridelle Style Guide JEWEL TONES 3

by czwartek, 1 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

JEWEL TONES

 

 

Styl uzupełniający

rustic

 

Kolory przewodnie

amarant / bordo / fiolet / szarość / mauve

 

Kolory uzupełniające

złoto / brąz / brudny róż

 

Kwiaty

róża / klematis / lewkonia / naparstnica / malwa

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

stodoła

garden party

tajemniczy ogród

 

 

 

1. Doskonałym połączeniem w tonacji jewel tones jest mieszanka soczystej czerwieni i fioletu. Te dwa kolory genialnie się komponują i tworzą energetyczny duet. O każdej porze roku nie brakuje ani czerwonych, ani fioletowych kwiatów. Do najpopularniejszych należą: róże, storczyki, lilaki, anemony.

2. Mieszanie stylistyk jest patentem na stworzenie oryginalnej oprawy wizualnej ślubu i wesela. Użycie w papeterii bardzo ozdobnych czcionek podkreśla szlachetność kolorów z palety jewel tones.

3. Kontrast w postaci ciemnej kolorystyki i rustykalnego obiektu to kolejny przykład łączenia stylów. Na tle białego budynku, kolorowe dekoracje wydają się być jeszcze bardziej wyraziste.

4. Tort w klimacie jewel tones powinien być hojnie ozdobiony kwiatami. Przepych i jewel tones to połączenie doskonałe!

5. Czerwone kwiaty w bukiecie ślubnym całkowicie dominują inne rośliny, dlatego warto o tym pamiętać wybierając rośliny do kompozycji ślubnej. Czerwień warto złagodzić dodatkiem fioletu, różu lub amarantu.

6. Koronkowe botki za kostkę przywodzą na myśl dekadencję, a ta z kolei kojarzy się z magicznymi, ciemnymi barami Paryża i oczywiście… absyntem!

 


zdjęcia: PINTEREST