Bridelle Style Guide NAUTICAL 3

by środa, 24 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

NAUTICAL

 

 

Styl uzupełniający

jewel tones

 

Kolory przewodnie

błękit / royal blue / granat / zgaszona biel / mauve

 

Kolory uzupełniające

pudrowy róż / miedź / ciemna zieleń

 

Kwiaty

róża / peonia / ostróżka / klematis / storczyk

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

kamienie szlachetne

Prowansja

jedwabne wstążki

 

 

 

1. Marynistyczne śluby to przede wszystkim kolory piasku i wody – od przejrzystego błękitu, przez lazur, szmaragd, aż po intensywny granat. Ponieważ nie ma zbyt wielu kwiatów w kolorze niebieskim (ostróżka, hortensja, mikołajek), warto dodać niebieskie akcenty, np. w postaci długich wstążek.

2. Ażurowe meble w marokańskim stylu sprawdzą się idealnie na plażowych uroczystościach. Są lekkie i mają fantazyjne wzory, które przełamują monotonię płaszczyzny wody.

3. Papeterię w stylu nautical możecie ozdobić małymi muszelkami na sznureczkach lub jedwabną wstążką w wybranym odcieniu niebieskiego.

4. Rozłożysty, ale lekki bukiet z pastelowych kwiatów z długą wstążką doskonale podkreślił stylizację panny młodej.

5. Tort z motywem wnętrza kamienia szlachetnego to szalenie modny trend! Całą bryłę pokryto marmurowym motywem, co podkreśliło jeszcze bardziej styl ciasta.

6. Jak ozdobić nakrycia na morskim stole? Muszle, wydmowe trawy i jedwabna wstążka sprawdzą się doskonale!

 


zdjęcia: PINTEREST