Bridelle Style Guide NAUTICAL 2

by środa, 24 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

NAUTICAL

 

 

Styl uzupełniający

lexington

 

Kolory przewodnie

amarant / malina / granat / biel / kobalt

 

Kolory uzupełniające

złoto / brudny granat / miedź

 

Kwiaty

bugenwilla / peonia / storczyk / róża / jaskier

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

Grecja

boho

kolorowe szkło i porcelana

 

 

 

1. Nieoczywisty kolor – amarant – to bardzo ciekawy dodatek do marynistycznej aranżacji w stylu lexington. Motyw krzewu bugenwilli, kojarzony z Grecją doskonale podkreślił papeterię ślubną.

2. Talerze z granatowymi wstawkami i sztućce z niebieskimi rączkami to kwintesencja kolorystyki nautical. Dodatek amarantowych bugenwilli, złote świeczniki i lawendowe kieliszki cudownie podkreśliły aranżację.

3. Użycie nietypowych kwiatów w bukiecie to świetny sposób na urozmaicenie kompozycji. Bugenwille są kwitnącymi krzewami, ale ich kwiaty można z powodzeniem wykorzystać do stworzenia nieoczywistych aranżacji kwiatowych.

4. Niska, podłużna kompozycja na stole weselnym, zwana popularnie jamnikiem, to propozycja na wąskie stoły. Jednolita kompozycja doskonale komponowała się z pozostałymi elementami na stole.

5. Plażowy ślub kocha boho stylizacje panien młodych! Dwuczęściowa suknia z wiązaną górą sprawdzi się na gorących, wakacyjnych ślubach.

6. Nie zapomnijcie o ozdobieniu krzeseł nowożeńców! Małe makramy możecie wykonać samodzielnie! W internecie znajdziecie mnóstwo tutoriali, jak je wykonać.

 


zdjęcia: PINTEREST