Bridelle Style Guide NEW YORK CITY 8

by środa, 14 lipca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

NEW YORK CITY

 

 

Styl uzupełniający

fine art

 

Kolory przewodnie

koral / morela / cegła / różowy / wanilia

 

Kolory uzupełniające

mandarynka / brudny żółty / biel

 

Kwiaty

anturium / glorioza / storczyk / szarłat / ostróżka

 

Pora roku

wiosna / lato / jesień / zima

 

Inspiracje

ombre

geometria

malarstwo

 

 

 

1. Duże i luźne instalacje z kwiatów i roślin są charakterystyczne dla stylu new york city. Takie aranżacje sprawdzą się na ślubach w miejskim, nonszalanckim, ale eklektycznym stylu.

2. Na stole nowojorskim nie może zabraknąć oryginalnych kompozycji kwiatowych. Postaw na szpaler niewielkich i niskich naczyń, w którym znajdzie się po zaledwie kilka gałązek kwiatów i roślin. Efekt uzyskasz dzięki ustawieniu wielu takich pojemników z kwiatami.

3. Ombre, czyli cieniowanie to trend, który powraca do branży ślubnej. Winietki wydrukowane na papierach w kolorach, które przenikają się i są swoimi jaśniejszymi lub ciemniejszymi pochodnymi, zachwycają lekkością.

4. Luksusowa papeteria ślubna jest najczęściej ręcznie kaligrafowana oraz delikatnie zdobiona. Suszone płatki kwiatów naklejone na papier z tekstem prezentują się wspaniale i są niepowtarzalne!

5. Oryginalny bukiet ślubny w nowojorskim stylu ma nietypowy kształt oraz zbudowany jest z oryginalnych i rzadko spotykanych kwiatów, np. anturium.

6. Geometryczne kształty nawiązują do lat 20. XX wieku, kiedy to Nowy Jork przeżywał niezwykły rozkwit, a stawiane drapacze chmur miały bardzo stylową i geometryczną architekturę.

 


zdjęcia: PINTEREST