Bridelle Style Guide PROVANCELLE 3

by czwartek, 11 marca, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

PROVANCELLE

 

 

Styl uzupełniający

fine art

 

Kolory przewodnie

róż / złoto / brudny koral / lawenda / brąz

 

Kolory uzupełniające

pszczeli wosk / morela / mocca

 

Kwiaty

róża / dereń / klematis / lilak / ciemiernik

 

Pora roku

wiosna / lato

 

Inspiracje

garden party

malarstwo holenderskie

antyki

 

 

 

1. Papeteria jest jednym z pierwszych elementów związanych z Waszym ślubem, który otrzymają goście, dlatego powinna ona nakreślać styl ślubu i wesela. Kaligrafowana papeteria, z vintage grafiką i cudowną kaligrafią zapowiada wyrafinowany i wystylizowany nobliwy ślub.

2. Oszałamiający tort ozdobiono niemalże barokowo! Bogato zdobione reliefy i trójwymiarowe kwiaty stworzyły cukiernicze arcydzieło!

3. Wiosenny stół na ślubie w stylu prowansalskiego fine art zachwyca dopracowaniem! Pięknie kompozycje z kwiatów i świece nadały główny ton całej kompozycji. Złote sztućce, lniane serwetki i kwitnące gałęzie wiśni stworzyły niepowtarzalną aranżację.

4. Kto nie marzyłby o przyjęciu weselnym w tak cudownie zaaranżowanej przestrzeni? Stół ustawiono pod pergolą, którą całą opleciono kwitnącymi gałązkami drzew owocowych! Obłęd!

5. Przepiękny bukiet ślubny z pastelowych kwiatów,  zachwyca różnorodnością gatunków, wśród których znalazły się m.in.: rzadko używane w Polsce, pistacjowozielone ciemierniki, morelowe tulipany, lawendowe klematisy. Wielogatunkowe bukiety są jednymi z najpiękniejszych!

6. Fotografia detali jest bardzo istotna w reportażu ślubnym. Poproście fotografa, aby zrobił zaaranżowane zdjęcia butów, biżuterii i dodatków.

 


zdjęcia: PINTEREST