Bridelle Style Guide PROVANCELLE 2

by czwartek, 11 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

PROVANCELLE

 

 

Styl uzupełniający

village villa

 

Kolory przewodnie

stare złoto / miedź / brąz / mocca / bawełna

 

Kolory uzupełniające

brudny róż / pszczeli wosk / szarość

 

Kwiaty

róża / peonia / dalia / lunaria / jaskier

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

antyki

XIX wiek

garden party

 

 

 

1. Piękne pomieszczenia, w których trwają przygotowania do ślubu mogą być genialnym tłem do wykonania pamiątkowych portretów oraz do sfotografowania detali stylizacji – bukietu, welonu, butów i biżuterii.

2. Spójne kolorystycznie aranżacje stołów to charakterystyczna cecha stylu prowansalskiego. Zastawa w odcieniu gołębiego błękitu połączona została ze złotymi sztućcami, kompozycjami kremowymi w kolorze ecru oraz miodowymi świecami.

3. Nie zapomnijcie, aby poprosić fotografa o uwiecznienie na zdjęciach detali! Vintage szczotka, lusterko i stara, srebrna taca to piękne akcenty, które warto utrwalić na fotografiach.

4. Jeśli planujecie ślub w plenerze, wybierzcie obiekt o ciekawej architekturze lub pięknym otoczeniu. Na tle zadbanego budynku lub ogrodu, Wasz ślub będzie wyglądać niezapominanie.

5. Wykaligrafowana papeteria na czerpanym papierze, nawiązuje stylistyką oraz typografią do XIX-wiecznych miłosnych listów. Przepiękny przykład sztuki papierniczej.

6. Luźny bukiet ślubny wykonano z jasnych i pastelowych ogrodowych kwiatów, które uzupełniono pozłacanymi gałązkami z liśćmi.

 


zdjęcia: PINTEREST