Bridelle Style Guide PROVANCELLE 5

by czwartek, 11 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

PROVANCELLE

 

 

Styl uzupełniający

hampton

 

Kolory przewodnie

gołębi błękit / szarość / niebieski / zgaszona zieleń / ecru

 

Kolory uzupełniające

srebro / biel / szarość lnu

 

Kwiaty

róża / peonia / jaskier / ciemiernik / jaskier

 

Pora roku

lato / zima

 

Inspiracje

akwarele

balet

garden party

 

 

 

1. Wyrafinowana i prosta stylistyka hampton, nadała ton całej aranżacji i stylizacji. Gołębiowo-lawendowa suknia ślubna stanowiła mocny akcent stylistyczny podkreślający prowansalski motyw przewodni. Tort o delikatnej strukturze marmuru, łączył odcienie błękitu, szarości i gołębiej lawendy.

2. Szarość to jeden z najbardziej charakterystycznych kolorów Prowansji. Naturalny obrus z lnu lub bawełny w odcieniu szarości, pięknie podkreślił kolorystykę całej aranżacji na blacie. Szarość to neutralna barwa, która doskonale komponuje się zarówno z pastelami, jak i ciemnymi kolorami.

3. Na prowansalskim stole nie mogło zabraknąć bułki wypiekanej w piecu opalanym drewnem. Pieczywo zapakowano w papierową torebkę i przewiązano wstążeczką.

4. Papeteria ślubna w kolorach bieli, szarości i niebieskiego konsekwentnie nawiązuje do palety przewodniej kolorów. Na tle szarego papieru, doskonale prezentuje się biała czcionka!

5. Białe kwiaty i ciemna zieleń to ponadczasowa klasyka. Na tle kolorowej sukni ślubnej, taka kompozycja prezentuje się najkorzystniej.

6. Jeśli chcecie, aby aranżacja Waszych stołów była lekka i nonszalancka, rozważcie przezroczyste krzesła. Są one bardzo stylowe!

 


zdjęcia: PINTEREST