Bridelle Style Guide SHABBY CHIC 1

by piątek, 12 marca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

SHABBY CHIC

 

 

Styl uzupełniający

tuscany

 

Kolory przewodnie

szarość / blady róż / zgaszona zieleń / rudy / koral

 

Kolory uzupełniające

brąz / ciemna zieleń / mocca

 

Kwiaty

róża / dalia / chryzantema / wax / bawełna

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

Toskania

drewno

akwarele

 

 

 

1. Zaaranżowanie kącika z wygodnymi meblami – kanapami i fotelami jest coraz modniejsze na weselach. W takim kąciku goście mogą odpocząć i spokojnie porozmawiać. Ważne, aby kącik był zaaranżowany w spójnej stylistyce z resztą scenografii.

2. Drewniany, ażurowy postument na kompozycję kwiatową to idealna propozycja na wąskie stoły, gdzie nie zmieściłaby się duża aranżacja kwiatowa. W ten sposób bardzo duża i rozłożysta kompozycja dekoruje przestrzeń, a nie zajmuje miejsce na blacie.

3. Papeteria z motywem akwarelowych rysunków w pięknych odcieniach zieleni doskonale podkreśliła charakter stylizacji.

4. Główną rolę w bukiecie ślubnym grały cudowne, duże dalie. Te kwiaty są niezwykle wytrzymałe i mają szansę, zająć obok róż i peonii, zaszczytne miejsce na podium najpopularniejszych kwiatów ślubnych. Duża ilość zieleniny nawiązywała do głównej palety barw realizacji.

5. Koronkowa suknia z odsłoniętym dekoltem i ramionami to kwintesencja romantycznego stylu shabby chic! Długie wstążki w bukiecie to zawsze doskonały pomysł!

6. Naked cake ozdobiony kwiatami i kłębkami kwiatów bawełny idealnie wpisał się w konwencję ślubu!

 


zdjęcia: PINTEREST