Bridelle Style Guide RETRO 1

by piątek, 2 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

RETRO

 

 

Styl uzupełniający

vintage

 

Kolory przewodnie

biel / brudny róż / perła / szarość / nude

 

Kolory uzupełniające

antracyt / ciemna zieleń / złoto

 

Kwiaty

anemon / róża / ciemiernik / jaskier / lunaria

 

Pora roku

wiosna / zima

 

Inspiracje

perły

ryciny botaniczne

naturalne materiały

 

 

 

1. Planując ślub w stylizacji retro-vintage koniecznie uwzględnijcie to już w papeterii. Zaproszenia, zawiadomienia i pozostałe elementy papeterii, powinny podkreślać retro styl. Można to osiągnąć dzięki doborowi czcionek, grafik, wyklejek do kopert i znaczków.

2. Szarość jest niezwykle elegancka i genialnie sprawdza się w każdej stylistyce. Połączona ze złotem, bielą i brudnymi pastelami stworzyła kanwę aranżacji ślubu.

3. Kurtyna z masy perłowej, na której wykaligrafowano winietki to świetny pomysł na retro ślub!

4. Niewielki torcik ozdobiono suszoną lunarią. To niezwykle wdzięczna roślina o pięknym kształcie i przezroczystych wręcz baldaszkach.

5. Panna młoda w stylu retro nie musi wybierać koronkowej, wiktoriańskiej sukni ślubnej. Nowoczesna kreacja z odkrytymi ramionami sprawdzi się doskonale, jeśli zostanie uzupełniona przemyślanymi dodatkami.

6. Zwarty, ale lekki bukiet ślubny w stylu retro to głównie przydymione i przenikające się barwy. Biel, srebro, matowa zieleń i pastelowy róż przywołują w pamięci obrazy XIX-wiecznych rycin botanicznych.

 


zdjęcia: PINTEREST