Bridelle Style Guide RETRO 2

by piątek, 2 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

RETRO

 

 

Styl uzupełniający

garden party

 

Kolory przewodnie

morela / rudy / brudny koral / mięta / pastelowy lazur

 

Kolory uzupełniające

złoto / pudrowy róż / mocca

 

Kwiaty

róża / peonia / ostróżka / klematis / alstromeria

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

lata 70.

glamping

akwarele

 

 

 

1. Papeteria ślubna w stylu retro często nawiązuje do geometrycznych form. Takie elementy w postaci akwarelowych grafik pięknie podkreślają stylistykę i są doskonałym motywem przewodnim ślubu.

2. Wszelkie drink vany podbiły ślubną branżę! Prosecco i szampan to najpopularniejsze alkohole serwowane w specjalnie wystylizowanych autach. Są to najczęściej retro włoskie i francuskie samochody, które same stanowią genialną dekorację.

3. Druhenki na ślubach to niezwykle urokliwy widok! Zadbajcie o ich stylizację i koniecznie zamówicie dla nich bukiety!

4. Kąciki wypoczynkowe, zwane również strefami relaksu, chilloutu lub strefami lounge są coraz częściej spotykane na weselach. Jeśli marzysz o aranżacji w stylu retro, poszukaj starego busa i mebli z epoki, aby stworzyć wymarzony klimat.

5. Romantyczny bukiet w stylu retro-garden party oparty został na ogrodowych kwiatach w pudrowych i przydymionych kolorach. Długie, jedwabne wstążki są obowiązkowym elementem dekoracyjnym kompozycji!

6. Elegancki tort, delikatnie ozdobiony kwiatami i liśćmi doskonale oddał charakter retro realizacji w stylu lat 20. XX wieku.

 


zdjęcia: PINTEREST