Bridelle Style Guide RETRO 3

by piątek, 2 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

RETRO

 

 

Styl uzupełniający

boho

 

Kolory przewodnie

żółty / miedź / zieleń / pudrowy róż / musztarda

 

Kolory uzupełniające

rudy / morela / mocca

 

Kwiaty

goździk / róża / szarłat / dalia / cynia

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

suszone trawy

witraże

owoce cytrusowe

 

 

 

1. Ogromne, kolorowe wazony koniecznie powinny znaleźć się w aranżacji retro-boho. Wystarczy kilka traw lub gałęzi, aby aranżacja zrobiła ogromne wrażenie!

2. Planując stylistykę retro, zadbaj o odpowiednie krzesła. Powinny być one w stylu nawiązującym do retro. Doskonale sprawdzi się wzornictwo z lat 70. XX wieku, które łączy nonszalancję i klasykę.

3. Nie zapomnijcie o sfotografowaniu obrączek i pierścionka zaręczynowego. Zadbajcie, aby precjoza były wyeksponowane w ładnych pudełeczkach jubilerskich.

4. Patentem na rozłożyste kompozycje, które nie rujnują budżetu jest użycie dużej ilości zieleniny. Na tle zielonych liści, dowolnie kolorowe kwiaty wyglądają bardziej wyraziście!

5. Jeśli marzysz o stylizacji retro, wybierz długą, powłóczystą suknię z lejącego materiału. Cechą charakterystyczną mody z lat 20. XX wielu były m.in. szerokie rękawy.

6. Pastelowe kwiaty w połączeniu z suszonymi trawami to kwintesencja połączenia stylistyk retro i boho. Do kompozycji użyto róże i goździki. Te ostatnie są niesłusznie niedoceniane, ponieważ są niedrogie, niezwykle trwałe i dostępne przez cały rok w całej gamie kolorów.

 


zdjęcia: PINTEREST