Bridelle Style Guide SECRET GARDEN 3

by poniedziałek, 24 maja, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

SECRET GARDEN

 

 

Styl uzupełniający

vintage

 

Kolory przewodnie

róż / miedź / granat / lawenda / mauve

 

Kolory uzupełniające

złoto / morela / zgniła zieleń

 

Kwiaty

dalia / skabioza / klematis / róża / jaskier

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

stara willa

Prowansja

antyki

 

 

 

1. Róż i miedź to połączenie idealne, które szczególnie dobrze sprawdzi się w romantycznych stylizacjach. Vintage elementy, czyli stare znaczki, postarzenie papieru, pieczęć lakowa oraz ręczna kaligrafia nadały papeterii absolutnie zjawiskowy charakter.

2. Nie trzymaj się kurczowo głównej palety kolorów. Dodatek kontrastującego koloru zawsze doskonale podkreśla podstawową paletę. Ciemnogranatowe świece w miedzianych świecznikach, genialnie wyeksponowały brudne pastele całej aranżacji.

3. Nie zapomnij o kwiatach dla pana młodego, czyli butonierce. Nie powinna być ona zbyt duża, ale na tyle wyrazista, aby nie zginęła na tle marynarki.

4. Rozłożysty, lejący się bukiet z ogrodowych kwiatów zachwyca lekkością. Różowe dalie, białe klematisy i mandarynkowe jaskry przepięknie nawiązywały do legendarnych angielskich ogrodów.

5. Kompozycje kwiatowe na weselnych stołach w stylu vintage garden party zachwycają kolorami i naturalnością! To najbardziej pożądany styl florystycznych aranżacji ostatnich sezonów.

6. Malowany jadalnymi farbami tort i dodatkowo udekorowany świeżymi kwiatami wygląda cudownie. Wyeksponowany na starej tacy z dodatkiem owoców nie wymaga żadnej innej oprawy.

 


zdjęcia: PINTEREST