Bridelle Style Guide SECRET GARDEN 2

by poniedziałek, 24 maja, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

SECRET GARDEN

 

 

Styl uzupełniający

village villa

 

Kolory przewodnie

róż / miedź / terakota / brudny róż / mauve

 

Kolory uzupełniające

złoto / morela / mocca

 

Kwiaty

róża / peonia / lunaria / dalia / miechunka

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

terakota

południowe Włochy

lata 20.

 

 

 

1. Detale mają wielką moc i nierzadko decydują o stylu całej aranżacji. Piękne sztućce, zastawa i serwetki są równie ważnymi elementami na stole weselnym, co kwiaty.

2. W prostocie tkwi ponadczasowa siła! Najprostsza z możliwych bryła tortu, została udekorowana świeżymi różami, gałązką bluszczu i ustawiona na retro paterze. Efekt WOW!

3. Spójność kolorystyczna aranżacji stołowej ma decydujące znaczenie dla całego efektu. Kolor kwiatów i tkanin powinien tworzyć harmonijną całość. W stylizacji garden party najlepiej sprawdzą się wszelkie ogrodowe gatunki kwiatów. Wśród nich prym wiodą róże, peonie, skabioza, ostróżki czy klematisy.

4. Papier czerpany i ręczna kaligrafia to zawsze najlepszy sposób na wyrafinowaną i ponadczasową papeterię ślubną.

5. Cudowny pomysł na wyjątkowe winietki w stylu village villa. Terakotowe płytki wykaligrafowano ręcznie białym tuszem. Przepiękny detal na stołach i pamiątka dla gości.

6. Romantyczna stylizacja z lekkim i luźnym bukietem sprawdzi się idealnie w stylizacji garden party. Długie, jedwabne wstążki jeszcze bardziej podkreślą stylizację.

 


zdjęcia: PINTEREST