Bridelle Style Guide SHABBY CHIC 10

by piątek, 16 lipca, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

SHABBY CHIC

 

 

Styl uzupełniający

classic

 

Kolory przewodnie

biel / kremowy / ciemna zieleń / mocca / nude

 

Kolory uzupełniające

oliwka / pudrowy / jasna zieleń

 

Kwiaty

róża / gardenia / orchidea / peonia / hortensja

 

Pora roku

wiosna / lato / zima

 

Inspiracje

francuski ogród

rośliny doniczkowe

moda

 

 

 

1. Papeteria ślubna z własnym monogramem, czyli grafiką przedstawiającą złączone pierwsze litery imion nowożeńców jest najbardziej osobistym pomysłem. Warto zamówić monogram u grafika, którym możecie ozdobić nie tylko papeterię, ale także inne elementy, np. serwetki lub wstążki.

2. Śluby plenerowe są najpiękniejsze i najbardziej intymne, dlatego jeśli marzysz o romantycznych zaślubinach, szukaj miejsca na ślub i wesele, które dysponuje piękną przestrzenią, w której można zorganizować plenerowy ślub. Przytulny zakątek z ogrodową architekturą i piękną roślinnością będzie idealny!

3. Klasyczne upięcie na ślub w stylu shabby chic podkreśli francuskie korzenie stylizacji.

4. Długi welon to najbardziej romantyczna część ślubnej garderoby. Na ślubach w stylu prowansalskim elementem obowiązkowy!

5. Jasna aranżacja stołów to klasyka klasyki. Sprawdzi się zawsze i wszędzie i jest najczęściej najbardziej ekonomiczna,  ponieważ większość obiektów dysponuje białą, klasyczną zastawą, a więc nie musicie ponosić dodatkowych kosztów  wynajmu kolorowych naczyń.

6. Szpilki w kolorze nude nie tylko elegancko wyglądają na nogach, ale także je wydłużają! Warto o tym pamiętać!

 


zdjęcia: PINTEREST

fotograf ślubny z warszawy