Bridelle Style Guide WHIMSICAL 1

by czwartek, 15 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

WHIMSICAL

 

 

Styl uzupełniający

romantic

 

Kolory przewodnie

róż / żółć / morela / blady róż / pomarańcz

 

Kolory uzupełniające

soczysta zieleń / malina / różowe złoto

 

Kwiaty

róża / peonia / jaskier / tulipan / goździk

 

Pora roku

wiosna / lato / zima

 

Inspiracje

akwarele

Yves Saint Laurent

ścianka kwiatowa

 

 

 

1. Whimsical to styl, który od wielu lat pojawia się cyklicznie na ślubach. Jest niepokorny, szalony i łączy w sobie różnorodne, często sprzeczne stylistycznie elementy. Whimsy to odważne połączenia, np. delikatne i wiosenne kwiaty ze złotymi dodatkami.

2. Kwiatowa ścianka, kwiatowy tort i kieliszki wypełnione jadalnymi płatkami! Whimsy to przepych w najlepszym znaczeniu tego słowa.

3. Połączenie koloru różowego i żółtego w różnych odcieniach to jeden z najbardziej klasycznych duetów kolorystycznych. Oryginalna papeteria z motywem akwarelowych plam to kwintesencja stylu whimsical.

4. Klasyczny kształt bukietu został przeciwstawiony odważnej kolorystyce kwiatów. Obok różu i żółtego, do kompozycji dodano malinowe róże, które podkreśliły pozostałe pastelowe odcienie.

5. Stare szampanówki wypełnione kwiatami będą idealne na pierwszy toast! Upewnijcie się, że kwiaty pochodzą z ekologicznej uprawy, aby płatki nie były spryskane pestycydami.

6. Kwiatowe motywy znalazły się także na gorsecie sukni ślubnej, co jeszcze bardziej podkreśliło niebanalny charakter realizacji. Nie bójcie się przepychu!

 


zdjęcia: PINTEREST