Bridelle Style Guide WHIMSICAL 2

by czwartek, 15 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

WHIMSICAL

 

 

Styl uzupełniający

eclectic

 

Kolory przewodnie

amarant / miedź / turkus / żółć / czerwień

 

Kolory uzupełniające

róż / miód / mandarynka

 

Kwiaty

róża / peonia / hortensja / protea / jaskier

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

Hiszpania

azteckie wzornictwo

kolorowe szkło

 

 

1. WOW! Co za stylizacja! Obłędna koronkowa suknia z obniżonymi ramiączkami, ogromny wieniec kwiatowy na głowie i rozłożysty, kolorowy bukiet. Whimsy kocha przepych!

2. Paleta kolorów oparta na czerwieni, amarancie i moreli znalazła swoje odzwierciedlenie w bukiecie ślubnym, w którym centralny punkt stanowiła protea. Reszta roślin uzupełniła styl kompozycji.

3. Obłędny, wielopiętrowy tort udekorowano świeżymi kwiatami w kolorach przewodnich aranżacji. Różowe i amarantowe kwiaty pięknie podkreśliły białe i marmurkowe piętra bryły ciasta.

4. Ciepłą paletę barw przełamano dodatkiem turkusu oraz miodowego złota. Takie akcenty kolorystyczne są genialnym patentem, aby przełamać monotonię palety barw. Turkusowe dodatki mogą być w postaci tkanin lub szkła.

5. Słodka alpaka ukradła całe zdjęcie! Warto wkomponować czworonożnych ulubieńców do pamiątkowych fotografii.

6. Nowoczesne metalowe krzesła w miedzianym kolorze perfekcyjnie podkreśliły whimsy charakter aranżacji. Łączenie różnorodnych elementów jest najbardziej charakterystyczną cechą stylu eclectic whimsy.

 


zdjęcia: PINTEREST