Jak wybrać zestaw pędzli do makijażu na specjalne okazje?

by piątek, 9 kwietnia, 2021Samodzielnie wykonany makijaż na specjalną okazję? Czemu nie! Wiele zależy oczywiście od umiejętności, ale wystarczy trochę wprawy i prób, aby zrobić prosty, lecz efektowny make-up. Są dni, gdy nasz wygląd wolimy powierzyć profesjonalistom (np. ślub), natomiast na inne okazje (np. poprawiny po weselu, święta) warto spróbować swoich sił. Niezbędne są tylko odpowiednie akcesoria. Jakie? Podpowiadamy!

 

 

 

Zestaw pędzli do makijażu twarzy

 

Na początek wymieńmy najważniejsze akcesoria do makijażu twarzy. Zestaw pędzli do makijażu twarzy powinien zawierać pędzle do:

 • Pudru – najlepiej duży i puchaty, aby łatwo było nim omieść całą twarz
 • Podkładu – płaski, języczkowy lub równo ścięty typu flat top
 • Różu – najpopularniejsze są lekko zaokrąglone ze skośnie ściętym włosiem
 • Rozświetlacza – idealnie sprawdzi się tu pędzel wachlarzowy lub mały o zaokrąglonym kształcie
 • Bronzera – tu idealny jest skośnie ścięty, który dopasowuje się do kształtu twarzy pod kośćmi policzkowymi
 • Korektora – płaski, precyzyjny z syntetycznym włosiem

Dodatkowo może okazać się potrzebna gąbeczka do nałożenia podkładu lub korektora. Wiele zależy od produktu – niektóre dają różne wykończenia w zależności od użytego aplikatora.

 

 

 

Zestaw pędzli do makijażu oczu

 

Make-up wykonywany na specjalne okazje wymaga zwykle użycia wielu kosmetyków. Chcemy by był efektowny – korzystamy więc z różnych produktów o różnych kolorach, które nie zawsze da się nakładać tymi samymi akcesoriami. Jest to szczególnie ważne przy malowaniu oczu, gdy chcemy zrobić np. smokey eye. Zestaw pędzli do makijażu oczu powinien zawierać pędzelki:

 • Klasyczny, płaski do aplikacji cienia na całą powiekę
 • Nieco dłuższy i puchaty do blendowania, który pozwoli rozcierać przejścia między kolorami
 • Krótki, sprężysty do rozcierania kreski lub precyzyjnej aplikacji cienia przy linii rzęs
 • Tzw. “kulkę” do nakładania cienia w kącikach oczu
 • Krótki, skośnie ścięty do aplikacji eyelinera, który może posłużyć także do malowania brwi
 • Szczoteczkę lub spiralkę do przeczesywania brwi

Dzięki tym akcesoriom będziesz mogła wykonać bogaty makijaż oczu z użyciem różnych cieni, precyzyjną kreską i pięknie podkreśloną oprawą, czyli brwiami. Dodatkowo przyda się zalotka do rzęs, nawet jeśli planujesz doczepiać sztuczne rzęsy.

 

Jakie włosie?

 

Wybór włosia to w dużej mierze kwestia indywidualna. Niektórzy decydują się na włosie syntetyczne ze względów etycznych, inni natomiast cenią naturalne za bardzo dobre rozprowadzanie kosmetyków. Naturalne włókna mają większą porowatość, co sprawia, że pigmenty z produktów kolorowych mocno się do nich przyczepiają. Dzięki temu aplikacja np. cieni do powiek jest szybka i wydajna. Warto zwrócić także uwagę na różnicę w cenie – akcesoria z włóknami kozy czy sobola będą droższe niż z syntetycznym taklonem. Taklon z kolei jest szczególnie polecany dla osób z wrażliwą cerą, ponieważ nie niesie ryzyka wywołania podrażnień i reakcji alergicznych. Jedno jest pewne – zarówno pędzlami z włosiem naturalnym, jak i syntetycznym można wykonać perfekcyjny make-up.

 

 

 

Niezbędne etui lub kosmetyczka

 

Jeśli decydujemy się na zakup profesjonalnego zestawu pędzli do makijażu należy pamiętać o ich właściwym przechowywaniu. Idealnie sprawdzi się do tego etui lub oddzielna kosmetyczka. Czasem tego typu akcesoria są dołączone do kompletu, często są także dostępne do kupienia osobno, np. w postaci tuby lub zwijanego etui, które zajmuje mało miejsca i łatwo je transportować.

 

zdjęcia: materiały prasowe