Szklane terraria w aranżacjach

by poniedziałek, 5 kwietnia, 2021Szklane terraria przeżywały prawdziwy boom kilka lat temu, kiedy pojawiła się moda na geometryczne akcenty w aranżacjach. Jest to jednak bardzo uniwersalna dekoracja, która nadal pojawia się na ślubach. Ciekawe jest niestandardowe wykorzystanie szklanych pojemników, np. jako planu stołów. Możliwości aranżacji jest mnóstwo. Naszym ulubionym trendem są terraria o różnych kształtach i wielkościach, które wypełnione są kwiatami, mchem, liśćmi, a nawet piórami! Warto wykorzystać terraria w aranżacjach rustykalnych i greenery, bo wyjątkowo dobrze wyglądają one z naturalnymi roślinami.

Wiele terrariów wykonanych jest z użyciem miedzianych łączeń. Ciepły złoto-różowy odcień metalu pięknie komponuje się z miedzianymi świecznikami. Dla miłośniczek stylu vintage oraz whimsical jest to zdecydowanie top trend. Zapytajcie florystę o możliwość wypożyczenia terrariów i wypełnijcie je samodzielnie wg własnego gustu i dostępnych kwiatów i roślin. Spójrzcie, jak można wykorzystać szklane pojemniki i naczynia.

 

REKLAMA

 

W geometrycznych terrariach wyjątkowo dobrze prezentują się małe, ale ścisłe kompozycje z kwiatów o wyrazistych kolorach.

 

 

A może mini lasy w szkle? Na ślub w stylu leśnym lub greenery to idealna ozdoba!

 

 

To zdecydowanie nasz faworyt! Szklane terraria o różnej wielkości i kształtach wykorzystano jako oznaczenia stołów weselnych, na których wykaligrafowano ręcznie białym tuszem nazwiska zaproszonych gości.

 

 

Pastele to kolejna propozycja, która świetnie wygląda w szklanych terrariach.

 

 

Mieszaj różne kształty szklanych pojemników. Dzięki tej różnorodności osiągniesz ciekawy efekt.

 

 

Terraria są wręcz stworzone dla zielonych roślin typu kaktusy lub sukulenty. Wiecznie zielone rośliny prezentują się niezwykle stylowo w szklanych naczyniach.

 

 

Małe, szklane szkatułki są często wykorzystywane jako pudełeczko na obrączki.

 

 

Szklany pojemnik może być nie tylko wykorzystany jako naczynie na kompozycję florystyczną, ale także na oznaczenie numeru stołu.

 

 

Klasyczne szklane naczynia także można wykorzystać w aranżacjach stołowych. Wystarczy niewiele, aby osiągnąć efekt WOW!

 

 

Im większe terrarium, tym większe możliwości aranżacji i bardziej spektakularny efekt. Piękna kompozycja z ogrodowych kwiatów w asymetrycznym terrarium prezentuje się nieprawdopodobnie pięknie.

 

 

Kto powiedział, że zwieńczenie tortu musi być standardowe? Nie musi! Szklany kubik wypełniony kwiatami pięknie ozdobił tort!

 

 

Szukasz pomysłu na prezent dla swoich druhen? Co powiesz na szklane terraria wypełnione kwiatami z dołączoną spersonalizowaną karteczką? Cudny pomysł!

 

 

Nie tylko kwiaty, ale także świece i sznury światełek LED pięknie prezentują się w szklanych pojemnikach. Szkło odbiła światło, co daje jeszcze większy efekt.

 

 

Zdecydowanie lubimy takie aranżacje! Piękny kształt pojemnika podkreślił kolory i kształt kompozycji kwiatowej. Wystarczy jedna duża kompozycja tego typu na stole, aby zachwycić gości.

 

zdjęcia: PINTEREST