SUKNIE PRONOVIAS 2023 // Joy Collection 4

by poniedziałek, 23 stycznia, 2023PRONOVIAS 2023

Joy Collection cz. 4

 

 

Coroczna prezentacja kolekcji ślubnych marki PRONOVIAS jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie mody ślubnej. To także jedno z tych wydarzeń, na które czekam zawodowo. Pronovias to gwarancja show na najwyższym poziomie, kilka kolekcji oraz ponad 100 kreacji. Jest to największa firma ślubna na świecie. Jest to także najbardziej rozpoznawalna marka sukien ślubnych, która ma swoje salony na każdym kontynencie. Od wielu dekad Pronovias wyznacza trendy w modzie ślubnej. Znane współprace marki z takimi projektantkami jak Vera Wang czy Georgina Chapman (współzałożycielka marki Marchesa), Ashley Graham (autorska kolekcja sukien ślubnych plus size) sprawiły, że pozycja Pronovias w ślubnym świecie jest absolutnie nie do podważenia.

Miałam ogromną przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w zamkniętych pokazach marki podczas Barcelona Bridal Week. To zawsze ogromne przeżycie dla mnie i jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku. W Polsce Pronovias ma jeden salon firmowy, który mieści się w Warszawie, w Atrium Centrum w alei Jana Pawła II 27. Poza tym miejscem, suknie dostępne są w salonach partnerskich w czterech miastach: Warszawie, Krakowie, Sopocie i Rzeszowie (adresy znajdziecie na stronie firmowej).

 

 

 

 

Najnowsza kolekcja JOY jest kolekcją pod marką Pronovias. Jest to największa ze wszystkich kolekcji, bo na ten moment liczy ponad 100 modeli. Ogromna różnorodność krojów, tkanin, zdobień oraz rozmiarów sprawia, że każda przyszła panna młoda z pewnością znajdzie dla siebie wymarzoną kreację. Warto wspomnieć, że jest to także najbardziej budżetowa kolekcja i najbardziej dostępna. Wśród tegorocznych propozycji naszą uwagę zwróciły przede wszystkim zjawiskowe i niesamowicie eleganckie suknie uszyte z gładkich tkanin, z minimalnymi, ale spektakularnymi zdobieniami,  np. kokardami, oszałamiającymi dekoltami i rękawami. Pronovias od lat słynie z przepięknych i wykonanych z pietyzmem zdobień z formowanych tkanin. Zdobienia te nazywane są architektonicznymi.

Poza wspomnianymi sukniami z architektonicznymi detalami, znajdziecie fantastycznie suknie uszyte z hiszpańskich koronek, które sprawdzają się w stylizacjach zarówno romantycznych, jak i tradycyjnie klasycznych oraz nowoczesnych. Pronovias od kilku sezonów oferuje suknie w rozmiarach od 0 do 32 (rozmiarówka amerykańska). Suknie plus size w tej oraz kolekcji Ashley Graham x Pronovias zostały zaprezentowane na okrągłych i bardzo kobiecych modelkach, dzięki czemu doskonale widać, jak przemyślane i skonstruowane kreacje w większych rozmiarach. Wyeksponowane są przede wszystkim dekolty, które stanowią nierzadko ogromny atut pań XL. Projektanci zadbali o odpowiednie kroje, które wysmuklają sylwetkę, a jednocześnie podkreślają talie. Panny młode w każdym rozmiarze będą wyglądać pięknie w kreacjach z kolekcji Joy.

 

 

 

 

Kolekcja JOY zgodnie ze swoją nazwą jest pełna radości, szczęścia i romantyzmu. Niezwykle kobiece kroje, piękne detale i perfekcyjne krawiectwo. Kocham Pronovias za jednoczesną różnorodność i konsekwencję w projektowaniu sukien dla każdej panny młodej. Naprawdę byłoby bardzo trudno znaleźć kobietę, która nie byłaby zachwycona choćby jedną suknią z kolekcji Joy 2023.

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 

 

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich sukni z najnowszych kolekcji, które znajdziecie tylko na Bridelle. W przyszłym tygodniu dokonamy podsumowania trendów, które promuje PRONOVIAS i skonfrontujemy je z propozycjami, które zaprezentowano podczas jesiennego tygodnia mody ślubnej, który odbył się w październiku 2022 w Nowym Jorku.

Wszystkie kolekcje znajdziecie na blogu Bridelle.pl pod tagiem PRONOVIAS 2023.

 

 

MARLI

 

 

MARLOW

 

 

MERRY

 

 

MIQUELA

 

 

MITZI

 

 

MYRNA

 

 

MYRTUS

 

 

NALA

 

 

NEPTUNA

 

 

NIKITA

 

 

OCTAVIA

 

 

OPHELIA

 

 

PANDORA

 

 

PHOENIX

 

 

PHOEBE

 

 

POLARIS

 

 

PRUNA

 

 

RHAPSODY

 

 

RIHANNA

 

zdjęcia: materiały prasowe PRONOVIAS