SUKNIE PRONOVIAS 2023 // Marchesa Collection 4

by piątek, 27 stycznia, 2023PRONOVIAS 2023

Marchesa Collection cz. 4

 

 

Coroczna prezentacja kolekcji ślubnych marki PRONOVIAS jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie mody ślubnej. To także jedno z tych wydarzeń, na które czekam zawodowo. Pronovias to gwarancja show na najwyższym poziomie, kilka kolekcji oraz ponad 100 kreacji. Jest to największa firma ślubna na świecie. Jest to także najbardziej rozpoznawalna marka sukien ślubnych, która ma swoje salony na każdym kontynencie. Od wielu dekad Pronovias wyznacza trendy w modzie ślubnej. Znane współprace marki z takimi projektantkami jak Vera Wang czy Georgina Chapman (współzałożycielka marki Marchesa), Ashley Graham (autorska kolekcja sukien ślubnych plus size) sprawiły, że pozycja Pronovias w ślubnym świecie jest absolutnie nie do podważenia.

Miałam ogromną przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w zamkniętych pokazach marki podczas Barcelona Bridal Week. To zawsze ogromne przeżycie dla mnie i jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku. W Polsce Pronovias ma jeden salon firmowy, który mieści się w Warszawie, w Atrium Centrum w alei Jana Pawła II 27. Poza tym miejscem, suknie dostępne są w salonach partnerskich w czterech miastach: Warszawie, Krakowie, Sopocie i Rzeszowie (adresy znajdziecie na stronie firmowej).

 

 

 

 

Kiedy ogłoszono nawiązanie współpracy pomiędzy Pronovias a Marchesa, wszyscy z zapartym tchem czekali na jej efekty. Spodziewano się spektakularnej i zjawiskowej kolekcji sygnowanej nazwiskiem głównej projektantki Marchesa – Georginy Chapman. Pierwsza kolekcja obu marek jest totalnie olśniewająca i zachwycająca! Zobaczycie ją w części 3 (kliknij TUTAJ) oraz części 4 (kliknij TUTAJ). Marchesa zaproponowała niesamowicie kobiece, eteryczne, a jednocześnie zmysłowe i seksowne kreacje. 100% Marchesa dla Pronovias.

Natomiast druga kolekcja MARCHESA (do zobaczenia w części 1 TUTAJ, oraz części 2 TUTAJ) znacząco odbiega od pierwszej. Nie ma w niej ani świeżości, ani dopracowania, ani charakterystycznego dla Marchesa bogactwa, ale z klasą i wyważeniem. Jest w tej kolekcji kilka ciekawych sukni, ale żadna nie dorównuje w najmniejszym stopniu dowolnej kreacji z kolekcji 2021. Dlaczego pokazujemy wam obie kolekcje – tegoroczną i zeszłoroczną? Po to, abyście mogły zobaczyć i porównać, jak drastycznie może różnić się projektowanie kolekcji przez jednego projektanta. To ciekawe i zaskakujące, prawda?

Kolekcje Marchesa x Pronovias dostępne są w rozmiarówce 0-32 (rozmiary amerykańskie). W Polsce dostępne są wybrane modele z kolekcji.

 

 

 

 

Współpraca Pronovias i Marchesa była strzałem w 10! Marchesa słynąca z bardzo kobiecych projektów stworzyła dla Pronovias dwie kolekcje ślubne, które z pewnością zachwyciły wiele panien młodych na całym świecie. Nie ukrywam, że jestem zdecydowanie bardziej zachwycona pierwszą kolekcją za jej bogactwo form, zdobień, fasonów. Dla pań poszukujących skromniejszych kreacji, idealna będzie z pewnością tegoroczna kolekcja. Czekam na trzecią kolekcję sygnowaną Marchesa x Pronovias, ponieważ jestem szalenie ciekawa, jak dalece sięgnie różnorodność obu marek.

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 

 

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich sukni z najnowszych kolekcji, które znajdziecie tylko na Bridelle. W przyszłym tygodniu dokonamy podsumowania trendów, które promuje PRONOVIAS i skonfrontujemy je z propozycjami, które zaprezentowano podczas jesiennego tygodnia mody ślubnej, który odbył się w październiku 2022 w Nowym Jorku.

Wszystkie kolekcje znajdziecie na blogu Bridelle.pl pod tagiem PRONOVIAS 2023.

 

 

GOMEZ

 

 

HOYOS

 

 

INDIA

 

 

MARISOL

 

 

JACKET MARISOL

 

 

MIRANNE

 

 

MONTOYA

 

 

 CAPE MONTOYA

 

 

OROPESSE

 

 

PAULANDA

 

 

ROC

 

 

TREME

 

 

YIYA

 

zdjęcia: materiały prasowe PRONOVIAS