Dlaczego pomoc radcy prawnego jest potrzebna przy postępowaniu rozwodowym?

by sobota, 25 marca, 2023Osoby, które decydują się na rozwód zawsze zastanawiają się nad tym, czy skorzystanie z pomocy radcy prawnego jest konieczne. Dylemat ten mają szczególnie małżonkowie, którzy pragną rozwieść się polubownie – bez orzekania o winie. Argumentują, że wówczas jest to kwestia jednej, krótkiej rozprawy. Często jednak małżonkowie mają wspólny majątek lub posiadają dzieci. Bywa też tak, że jedna strona chce szybkiego rozwodu, a drugiej bardziej zależy na udowodnieniu winy małżonka lub małżonki. Pojawia się tu kwestia podziału majątku, zabezpieczenia alimentów i ustalenia wielu innych szczegółów. Każdy rozwód jest inny, ale zawsze skorzystanie z usług doświadczonego radcy prawnego może przynieść jedynie korzyści.

 

 

 

 

Dlaczego warto skorzystać z porady prawnej w sprawie rozwodowej?

Warto zauważyć, że każda sprawa rozwodowa jest inna. Różne są powody rozwodu, sytuacja majątkowa małżonków, ich podejście do sprawy, posiadanie dzieci, chęć zabezpieczenia alimentów i wiele innych szczegółów mających bardzo istotne znaczenie w przyszłym życiu obu stron. Profesjonalny Radca prawny Lublin (https://kancelariazagajski.pl) zapozna się z historią małżeństwa i innymi ważnymi detalami, a na tej podstawie sporządzi indywidualny pozew rozwodowy odzwierciedlający aktualną sytuację i pozostałe kwestie ważne dla sądu. Ponadto prawnik doradzi w wielu sprawach, które muszą być rozwiązane w toku postępowania rozwodowego: podziału majątku, alimentów, kontaktów z dziećmi oraz ewentualnego ustalenia lub zaprzeczenia ojcostwa. W każdej sytuacji pozew rozwodowy sporządzony przez radcę prawnego będzie lepszy od dokumentu przygotowanego samodzielnie albo w oparciu o wzory dostępne w Internecie.

 

Radca prawny niezbędny na rozprawie rozwodowej

Każdy rozwodnik wie, że postępowanie rozwodowe to jedna z bardziej stresujących sytuacji w życiu. Na rozprawie pojawia się mąż lub żona, sędzia oraz ławnicy. Nawet, jeśli małżonkowie wcześniej dogadali się w sprawie szczegółów rozwodu, nie ma szans na uniknięcie trudnych pytań czy silnych emocji. Radcy prawni pomagają stronom w trakcie całej rozprawy. Rezygnacja z ich pomocy to skazywanie się na samotne mierzenie się z pytaniami zadawanymi przez współmałżonka i sędziego. Podczas rozwodu warto choćby zdecydować się na skorzystanie z porady prawnika. Jego pomoc w sporządzaniu dokumentów i udział na rozprawie mogą jednak zdecydować o wielu ważnych szczegółach i zmniejszyć stres towarzyszący całemu procesowi.