PORADNIK BRIDELLE // Aranżacje stołów ALL IN WHITE

by środa, 23 sierpnia, 2023 

 

ARANŻACJE STOŁÓW WESELNYCH

 

 

Aranżacje florystyczne i dekoratorskie są jednym z najważniejszych punktów podczas przygotowań i organizacji ślubu. Wybór kwiatów, roślin, dodatków, świec, tkanin, kolorów jest fascynujący, ale nierzadko przysparza sporo problemów. Z ogromnej mnogości dostępnych roślin i dekoracji trzeba w końcu dokonać ostatecznego wyboru, który będzie spełniać wasze marzenia, pasować do miejsca przyjęcia, być dostępny i najlepiej w rozsądnej cenie. Sporo wytycznych, dlatego poświęćcie czas, aby spokojnie przeanalizować możliwości, zarówno swoje finansowe, jak i możliwości, jakie daje obiekt, pora roku.

 

 

Aranżacje stołów weselnych all in white

 

 

Jeśli zdecydowaliście się na współpracę z florystą, słuchajcie jego porad i uwag. Są oni niezastąpioną kopalnią wiedzy i chętnie dostosowują ślubne budżety do marzeń narzeczonych. Wiele przyszłych panien młodych marzy o peoniach na swoim ślubie. Te piękne kwiaty są poza tradycyjnym sezonem (w Polsce od maja/czerwca do sierpnia) także dostępne w sprzedaży, ale są znacznie droższe. Dlatego floryści mogą zaproponować zamienniki, np. jaskry, które nie zrujnują waszego budżetu.

Przygotowałyśmy dla was w tym tygodniu cykl, w którym pokażemy 70 inspirujących aranżacji stołów weselnych, które podzieliłyśmy na pięć kategorii: FINE ART, PAPETERIA, ALL IN WHITE, RÓŻE i ZWISY KWIATOWE.

W tej serii pokażemy wam dwa rodzaje stylizacji, które od kilku lat biją rekordy popularności na weselach na całym świecie (fine art i all in white). Zobaczymy najpiękniejsze i ponadczasowe aranżacje z różami. Sięgamy po niezbędne na każdym stole weselnym elementy papeterii weselnej oraz patrzymy do góry, aby podziwiać najpiękniejsze zwisy i aranżacje kwiatowe.

W pierwszej części cyklu ARANŻACJE STOŁÓW BRIDELLE  znajdziecie 70 inspiracji, w których wykorzystano: STORCZYKI, BUTELKI, HORTENSJE, OWOCE i DRZEWA. W drugiej części, czeka na was 70 inspiracji z: GREENERY, BIEŻNIKI, PAMPASY, ŚWIECE i INSTALACJE. W trzeciej transzy znalazło się 70 inspiracji z: PEONIE, ZWISY, MINIATURKI, DALIE i OBRUSY.

 

 

ALL IN WHITE, CZYLI BIEL RZĄDZI

 

Trudno polemizować ze stwierdzeniem, że biel jest najważniejszym i podstawowym kolorem ślubnej oprawy. Symbolizuje czystość, jasność, nowy początek. Biel praktycznie zawsze pojawia się na ślubnych uroczystościach niezależnie od zaplanowanej palety kolorów. Od kilku sezonów jednak panuje trend o wdzięcznej nazwie All in White, czyli wszystko w bieli. Trend ten ukochały szczególnie panny młode za oceanem i w USA uroczystości tylko w bieli lub w dominacji bieli odbywają się bardzo często. Zachwycają przy tym przejrzystością, oraz określeniem, które nie ma swojego odpowiednika w języku polskim, ale doskonale oddaje ducha aranżacji – airy, czyli powietrzny, lekki, przejrzysty.

Biel jest najbardziej klasycznym wyborem na ślub, ale to wcale nie oznacza, że śluby all in white można zaaranżować wyłącznie w tradycyjnej koncepcji. Ależ skąd! Biel sprawdzi się doskonale w każdej stylistyce od classic, przez romantic, aż po modern i glamour. Wszystko jest wyłącznie kwestią zaplanowania stylistyki, miejsca, w którym odbywa się przyjęcie weselne oraz dodatków. Biel wbrew pozorom ma również wiele odcieni i jeśli czysta biel jest dla was zbyt ascetycznym kolorem, zawsze możecie sięgnąć po biel z odcieniami kremu, różu oraz zieleni.

 

 

Aranżacje stołów weselnych all in white

 

 

Florystyka dla osób, które planują ślub w trendzie All in White jest wyjątkowo łaskawa, ponieważ kwiatów w kolorze białym jest największy wybór o każdej porze roku. Wiosną sięgnijcie po białe tulipany, narcyzy, konwalie, hiacynty i szafirki, lato to nieprzebrane ilości białych kwiatów w praktycznie każdym gatunku, jesienią wybierzcie dalie w ciepłym odcieniu bieli lub hortensje z zieloną poświatą, a zimą gipsówkę. Poza tym do dyspozycji macie całoroczne kwiaty dostępne w kolorze białym, m.in. róże, goździki, czy storczyki.

 

INSPIRACJE BRIDELLE

 

Więcej inspiracji na ślub i wesele znajdziesz w książkach Bridelle! Nasze bestsellerowe publikacje znajdziesz w księgarniach stacjonarnych i online.

Szukaj tytułów: BRIDELLE STYLE. INSPIRUJĄCE POMYSŁY NA ŚLUB (pierwsza książka Bridelle o 18 ponadczasowych ślubnych stylistykach. 18 sesji zdjęciowych, ponad 300 stron inspiracji), WASZ PIĘKNY ŚLUB (druga książka Bridelle o organizacji ślubów i wesel na podstawie prawdziwych 24 ślubów naszych Czytelniczek), MÓJ ŚLUB, MÓJ STYL (trzecia książka Bridelle o poszukiwaniu własnego stylu, ślubnych stylizacjach i aranżacjach. Omówienie 42 ślubnych stylów, ponad 300 stron, 6 zjawiskowych realizacji ślubnych sesji stylizowanych i porady wybitnej fotografki ślubnej).

 

 

Ślubna inspiracja w stylu all in white z książki „Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub”

stylizacja: Karolina Waltz / redaktor naczelna Bridelle

fotografia: Magdalena Piechota Photography

 

 

Zebrałyśmy dla was 14 wyjątkowych inspiracji na dekoracje i aranże w stylizacji all in white.

Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich swoją inspirację.

 

 


 

 

01. Ponadczasowa i uniwersalna gipsówka

 

Gipsówka to jeden z najczęściej i najchętniej wykorzystywanych białych kwiatów na ślubach i weselach. Jest niezwykle wdzięczna, uniwersalna i doskonale sprawdza się w każdej stylistyce. Najbardziej widowiskowe są chmurki z gipsówki, które dodają stołom lekkości i ponadczasowej elegancji. Kompozycja z gipsówki może być uzupełniona innymi białymi kwiatami, np. peoniami, różami lub hortensjami. Gipsówka jest jednym z nielicznych kwiatów, które nawet jeśli nie są pierwszej świeżości, nadal wyglądają dobrze. To ważna informacja, bo pozwala na kupienie tej rośliny w lepszej cenie.

Odcień gipsówki i jej łodyg świetnie komponuje się ze srebrem, dlatego jeśli zastanawiasz się nad kompozycjami na stojakach, wybierz raczej srebrne niż złote. Stopniujcie także dekoracje, aby uzyskać pełniejszy i bardziej trójwymiarowy efekt.

 

 

 

 

02. Jej wysokość biel

 

Niesamowite są aranżacje tylko z białymi kwiatami! Świeżość, blask i czystość! Biel jest nieprawdopodobnie elegancka i stylowa. Jeśli marzysz o ponadczasowej aranżacji wesela, to biel będzie najlepszym wyborem. Piękne połączenie białych kwiatów z rozłożystymi drobnymi storczykami w wysokich wazonach oraz niższe kompozycje z białych peonii, hortensji i róż. Uzupełnieniem aranżacji były białe świece w różnych szklanych naczyniach, które nadały romantyczny klimat. Absolutnie fenomenalne!

Często zastanawiacie się, że skoro all in white, to czy zieleń łodyg i liści nie zaburza tej koncepcji! Absolutnie nie! Zieleń jest traktowana jako naturalny dodatek kolorystyczny, który wręcz podbija czystą biel kwiatów.

 

 

 

 

03. Spektakularna biel + Greenery

 

I w nawiązaniu do propozycji aranżacji pokazanej wyżej, kolejna odsłona bieli i zieleni. Czysta forma, świeże odcienie bieli i zieleni oraz naturalny brąz i szarość. Kolory uzupełniające spełniły idealnie swoje zadanie, bo na ich tle biel kwiatów prezentowała się niezwykle majestatycznie i luksusowo. Białe ogromne kiście peonii oraz hortensji uzupełniono romantycznymi i lekkimi klematisami na elastycznych łodygach. Duża ilość zieleni w kompozycjach nie tylko wypełniła przestrzeń aranżacji, ale także stanowiła genialne tło dla wyeksponowania kwiatów.

Pamiętajcie o stopniowaniu aranżacji. Poniżej ogromnych kompozycji na stojakach znalazły się niższe, bardziej zwarte aranżacje, które ustawiono na stole, naprzemiennie ze świecami w pięknych kryształowych świecznikach. Cudo!

 

 

 

 

04. Mała rzecz, a efekt wielki!

 

Jesteśmy miłośniczkami mini aranżacji. Ich siła polega na dużej ilości i stopniowaniu wysokości. Zobaczcie sami! Ostróżki, konwalie, hiacynty – każdy gatunek w osobnym naczyniu, ale wszystkie ustawione dość ściśle obok siebie. Każdy mini bukiecik w innym wazoniku, amforce lub buteleczce jeszcze bardziej dodał uroku aranżacji stołowej. Nieodzownym elementem całej stylizacji były także białe świece, których blask pięknie podkreślił strukturę każdego kwiatka.

Taką aranżację możecie z powodzeniem wykonać samodzielnie. Do jej stworzenia nie potrzeba umiejętności ani doświadczenia florystycznego. Wystarczą różnorodne naczynia (możecie je samodzielnie zbierać lub wypożyczyć) oraz wybrane gatunki kwiatów.

 

 

 

 

05. W japońskim stylu

 

Czy są tu miłośnicy japońskiej sztuki i prostoty? To coś dla was! Niezwykła aranżacja, która jest kwintesencją ascetycznej sztuki. Konstrukcja z gałęzi o wymyślnym kształcie, który przywodzi na myśl japońską sztukę składania papieru, czyli origami, oraz proste białe kwiaty. Trzy większe rośliny górujące nad całą kompozycją to agapanty. Mało znane w Polsce, ale niezwykle dekoracyjne i widowiskowe rośliny. Poniżej agapantów, w szklanych fiolkach umieszczono białe storczyki oraz miniaturowe lilie. Całość uzupełniona została białymi świecami. Oszałamiający efekt!

Nie potrzeba wiele, aby stworzyć niesamowitą i oryginalną aranżacje. Najważniejszy jest pomysł, dobór kwiatów i roślin oraz konsekwencja w tworzeniu aranżacji.

 

 

 

 

06. 100% elegancji

 

To jedna z naszych ulubionych aranżacji w stylu all in white. Jej piękno zaklęte jest w prostocie, a jednocześnie rozmachu. Kompozycje z białych storczyków w stylu lat 90. XX wieku umieszczono na szklanych, wysokich wazonach. Rozłożyste kompozycje górowały nad blatem stołu, a jednocześnie na wysokości siedzących gości nie przeszkadzały siedzącym na przeciwko siebie osobom w swobodnej konwersacji. Biel kwiatów uzupełniono białymi świecami, a kolorem neutralnym, który podkreślił biel było srebro w postaci świeczników oraz sztućców.

W tego typu aranżacji wystarczy całkowicie jeden gatunek kwiatów. Storczyki są niesamowicie widowiskowe, dlatego warto po nie sięgnąć do stworzenia niepowtarzalnej aranżacji. Poza storczykami, podobny efekt można uzyskać używając białych ostróżek, które mają równie elastyczne i długie łodygi.

 

 

 

 

07. All in white

 

Ależ to jest piękne! Naprawdę wszystko w bieli! Kwiaty, świece, naczynia, zastawa, tkaniny, zastawa, a nawet krzesła! To się nazywa konsekwencja! Mistrzostwo świata! I warto przyjrzeć się dokładnie oraz brać przykład z tej realizacji. Niskie kompozycje z kwiatów są… bardzo różnorodne! Spójrzcie ile gatunków kwiatów użyto do stworzenia tych mini aranżacji. I każda ma inny kształt oraz formę. Znajdziecie tu białe storczyki, róże, nerinę. Rytmiczny szyk, czyli kompozycje przeplatane regularnie wysokimi, smukłymi świecami w kolorze off white nadał stołom niezwykłą atmosferę.

Żelazna konsekwencja jest wymagana podczas aranżowania przestrzeni w bardzo rygorystycznej stylizacji wszystko w bieli. Jednak warto przyłożyć się do tego zadania, bo widoczne efekty naprawdę zapierają dech w piersiach.

 

 

 

 

08. Siła prostoty

 

Lubimy, kiedy w prostocie ukryta jest siła i urok aranżacji. A do tego nie potrzeba naprawdę wiele. Zobaczcie poniżej. Szklany prosty wazon z dwoma gatunkami róż w białym kolorze i nieco ciemnozielonych liści różanych, których skórzana faktura pięknie kontrastuje z delikatnymi płatkami. Ale to nie wszystko, bo cały urok tej aranżacji kryje się w zielonej girlandzie, którą wykonano z soczyście zielonych liści, pomiędzy które wpleciono białe główki róż. Prostota to siła! I najwyższa forma wyrafinowania. Aranżację uzupełniono białymi świecami w szklanych przezroczystych świecznikach o różnej wysokości.

Wybierając jeden gatunek kwiatów do wykonania aranżacji możecie negocjować lepszą cenę u sprzedawcy kwiatów. Pamiętajcie o tym!

 

 

 

 

09. Wielogatunkowa biel

 

Bardzo stylowa, prosta, a jednak niezwykle wyrafinowana propozycja aranżacji. Cztery szklane proste wazony. Cztery gatunki kwiatów – lwie paszcze, tulipany, hortensje i konwalie. I tyle! Jest efekt? JEST! Uroku aranżacji dodały niewielkie świece w szklanych naczyniach, które pięknie podświetliły od dołu wazony z kwiatami. Naturalny lniany obrus oraz serwety były kropką na i całej aranżacji. Zwróćcie uwagę na przezroczyste krzesła ghosty, które nie przytłoczyły aranżacji przestrzeni, a wręcz dodały jej lekkości i efektu airy.

Do wykonania prostych monogatunkowych bukietów możecie użyć praktycznie wszystkich gatunków kwiatów, które dostępne są w kolorze białym. A dostępna jest większość. Sięgajcie po sezonowe kwiaty, aby zredukować koszty lub rośliny całoroczne.

 

 

 

 

10. Wiosenna, świeża i czysta biel

 

Biel doskonale sprawdzi się o każdej porze roku. Dzięki ogromnemu wyborowi kwiatów w białym kolorze, w każdym miesiącu możecie stworzyć wyjątkową aranżację. Jeśli zaplanowaliście ślub i wesele na wiosnę, mamy dla was doskonałą wiadomość! Wiosna i biel to idealny mariaż! Wykorzystajcie to, co natura daje tylko na wiosnę, czyli tulipany, anemony, konwalie, jaskry, hiacynty i narcyzy. Ale przede wszystkim użyjcie w aranżacjach kwitnące gałązki drzew owocowych. Obsypane białymi i delikatnymi kwiatkami gałęzie wiśni będą wyjątkowym uzupełnieniem aranżacji na stoły weselne!

Użycie gałązek jest świetnym pomysłem, aby nadać kompozycjom trójwymiarowości.

 

 

 

 

11. Z efektem WOW!

 

Jeśli marzysz o spektakularnych aranżacjach z efektem WOW, z pewnością pokochasz poniższą propozycję! Ogromne kompozycje z hortensji w różnych odcieniach bieli prezentują się widowiskowo! Hortensje dzięki swoim ogromnym kiściom idealnie nadają się do stworzenia ogromnych aranżacji. Jest to bardzo wdzięczna roślina, która najlepiej sprawdza się w kompozycjach klasycznych oraz glamour. Hortensje mogą mieć różne odcienie bieli. Wszystko zależy od ph wody, którą była podlewana roślina. Dlatego poproś florystykę w jakiej tonacji chciałabyś kwiaty, bo mogą być to hortensje z bielą w odcieniu śmietanki, ale także z odcieniami różu lub zieleni.

Uzupełnieniem wysokich kompozycji zawsze powinny być niższe bukiety, aby stworzyć stopniowanie aranżacji. W poniższej aranżacji do tego celu użyto bukietów z białych róż i jaskrów.

 

 

 

 

12. Wyrafinowana prostota w kolorze białym

 

To jedna z najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych aranżacji, które widziałyśmy! Co w niej niezwykłego? Jest wielogatunkowa, ogromnie zróżnicowana, ma nietypowy kształt i jeszcze bardziej nietypowe naczynie, w którym została ułożona! Totalny majstersztyk sztuki florystycznej! Szklany, wysoki i smukły flakon wydaje się wręcz zbyt delikatny dla rozbudowanej kompozycji. A jednak całość prezentuje się szalenie stylowo i wyrafinowanie. Do stworzenia kompozycji wykorzystano hortensje, róże, lewkonie i kwitnące gałęzie migdałka.

Jeśli macie do dyspozycji niewielką ilość miejsca na stołach, koniecznie wybierzcie wysokie, smukłe kompozycje. To prezentuję się wyjątkowo pięknie!

 

 

 

 

13. W stylu amerykańskiej socjety

 

Dla miłośników stylu Lexington i Hampton, ta aranżacja będzie spełnieniem marzeń. Lekka, niewymuszona i nonszalancka kompozycja z różnych gatunków kwiatów, m. in. peonii, groszków pachnących, róż, jaskrów i hortensji umieszczona została w kamiennym naczyniu o strukturze marmuru. To wyjątkowy wybór pojemnika, ponieważ jeśli przyjrzycie się wszystkim propozycjom z naszego cyklu, nieprzezroczyste naczynia nie są zbyt popularne. A szkoda, bo świetnie maskują zielone gałęzie i nie rozpraszają wzroku. Biel kwiatów została podkreślona zielenią liści oraz niebieską zastawą. Bardzo amerykańska aranżacja!

Mieszajcie różne gatunki kwiatów, jeśli chcecie, aby na stołach weselnych, coś się działo. Kompozycje nie muszą mieć regularnego i powtarzalnego kształtu. Postawcie na artystyczny nieład, który będzie jednak połączony kolorem i wielogatunkowością roślin.

 

 

 

 

14. Vintage white

 

Kompozycje w stylu vinatge są niezwykle wdzięczne, a biel dodaje im niezwykłego uroku. Jeśli lubicie lekkie, niesforne, ale rozbudowane aranżacje, sięgnijcie do bogactwa aranżacji w stylu vintage. Przede wszystkim wybierzcie stare odmiany kwiatów – róż, klematisów, groszków pachnących groszków, goździków, ale także roślin takich jak szyszki chmielu czy jagody czarnego bzu. Piękna, pachnąca i sezonowa aranżacja idealna na letnie i jesienne śluby.

W stylu vintage można wykorzystać także hortensje, ostróżki, łubiny, peonie.

 

 

 

zdjęcia: PINTEREST