Dekoracja ślubna ze sztuką w tle

by sobota, 20 maja, 2023Czujesz w sobie duszę artystki? Kochasz malarstwo i masz słabość do sztuki? Planowanie wesela jest pełne wyzwań, jednak to także doskonały moment na to, aby poprzez dekoracje ślubne nie tylko dodać uroku temu niesamowitemu wydarzeniu, ale także podkreślić swój niepowtarzalny styl. W tym artykule znajdziesz kilka inspiracji i pomysłów, w jaki sposób stworzyć niezapomnianą atmosferę podczas ceremonii zaślubin i na weselu poprzez dekoracje nawiązujące do sztuki.

 

 

 

 

Mini galeria obrazów w sali weselnej

Zorganizowanie ceremonii w muzeum nie wchodzi w grę? Zadbaj o dekorację miejsca, w którym będą bawić się goście. Na jednej ze ścian w sali weselnej urządź niewielką galerię sztuki, w której zawisną Twoje ulubione obrazy. Taka galeria nie tylko przyciągnie wzrok gości, ale może stanowić oryginalną „ściankę” do zdjęć. Zamiast obrazów możesz powiesić zdjęcia rodzinne lub wspomnienia z dzieciństwa i zadbać o piękne ramki i dekoracje. Wyeksponowanie najpiękniejszych chwil spędzonych razem będzie doskonałą okazją do podtrzymania rozmowy z gośćmi.

 

Spersonalizowane zaproszenia, numery stołów i karty menu

Goście poczują się zaintrygowani otrzymując spersonalizowane zaproszenia ze sztuką w tle. O zrobienie zaproszeń możesz poprosić znajomego artystę lub umieścić na nich ulubione obrazy, na przykład takie, które kojarzą Ci się z zaproszoną osobą. Jeśli chcesz zachować spójność także z innymi elementami na weselu, w podobnym stylu możesz zaprojektować etykietki dla gości, numery stołów oraz menu. Mogą one nawiązywać do stylu zaproszeń, posiadać podobne obrazy lub zaskoczyć dopasowaniem do wystroju sali.

 

Wybór i dekoracja sali weselnej

Wybierając salę weselną lub miejsce na ceremonię zaślubin warto zwrócić uwagę na takie, które przypominają galerię sztuki. Mogą być to przestrzenie z wyjątkową architekturą, sale z oknami wychodzącymi na piękne krajobrazy, a nawet wybranie do ceremonii ulubionej galerii sztuki. Taka przestrzeń nie tylko cieszy oko, ale stanowi świetną bazę do niesamowitych sesji fotograficznych.

Świetnym sposobem na wplecenie sztuki w dekoracje weselne są kompozycje kwiatowe. Floryści mogą stworzyć bukiety i dekoracje z kwiatów inspirowane Twoimi ulubionymi malarzami – Van Goghiem, Monetem czy Cézannem.

 

Dekoracja tortu i stołów z jedzeniem

Tort weselny to doskonała baza do spersonalizowanych dekoracji. Wygląd Twojego tortu może być inspirowany słynnym obrazem lub stylem artystycznym. Jest to o tyle proste, że do dyspozycji cukierników są nie tylko kolory, ale także tekstury i kształty. Nie zapomnij jednak, że tort weselny nie powinien tylko dobrze wyglądać, ale także świetnie smakować.

Z typowych słodkich stołów możesz stworzyć mini galerie sztuki, prezentując oryginalne etykiety z opisem ciast, słodkości i przekąsek. Idąc o krok dalej, możesz udekorować różne grupy produktów zgodnie z ulubionymi stylami sztuki – kubizmem, secesją, surrealizmem czy pop artem.

 

Malarstwo na żywo

Wiele młodych par zatrudnia barmanów, tancerki czy iluzjonistów, którzy mają uświetnić swoją obecnością ten piękny dzień. Fani sztuki mogą zaprosić na wesele artystę, którego zadaniem będzie malowanie na żywo. Taki obraz z pewnością odda emocje towarzyszące parze młodej. Z kolei goście będą mogli przyglądać się, jak powstaje obraz i jak wygląda proces twórczy. Taki obraz to także świetny pomysł na pamiątkę z wesela.

 

Artystyczna sesja zdjęciowa

Ulubione obrazy mogą stanowić tło dla sesji zdjęciowej dla narzeczonych lub nowożeńców. Jednak zamiast tworzenia ścianki z reprodukcjami obrazów możecie wybrać się do muzeum lub galerii obrazów i stworzyć oryginalną sesję zdjęciową z niepowtarzalnymi i artystycznymi ujęciami ze sztuką w tle. Możesz także poszukać malowniczych plenerów, które będą nawiązywać do ulubionych pejzaży.

 

 

stylizacja: Karolina Waltz dla Bridelle Style

zdjęcie: Magdalena Piechota Photography dla Bridelle Style