PALETY KOLORÓW 2024 // Zawsze modne brudne pastele

by środa, 24 stycznia, 2024 

PALETY KOLORÓW 2024

 

Poznaj najmodniejsze trendy

 

Nowy rok, to także nowy sezon w branży ślubnej. To, co było modne jeszcze kilka tygodni temu, odchodzi do lamusa i wkraczają nowe trendy, palety kolorów czy stylistyki. Jak już wiemy Pantone Institute kolorem roku 2024 ogłosił Peach Fuzz. To genialny wybór na śluby i wesela o każdej porze roku! Ale nie tylko aksamitna brzoskwinia będzie królować na uroczystościach w 2024. Wybrałyśmy dla was 10 najmodniejszych palet kolorów, każda w czterech różnych zestawieniach. Łącznie 40 wyjątkowych mood boardów, z propozycjami kolorów, doborem kwiatów i stylistyk.

Wśród naszych propozycji znajdziecie zarówno tradycyjne palety z ponadczasowymi pastelami czy zawsze modnymi neutralnymi tonami, ale także świeże, nieoczywiste zestawienia z błękitami, amarantowymi różami, czy indyjską zielenią. Początek roku to idealny moment, aby ostatecznie zdecydować się na wybór palety kolorów na ślub i zaplanować wraz z florystami i dekoratorami aranżację miejsca zaślubin oraz przyjęcia weselnego.

 

 

 

 

Wybrane przez nas zestawy kolorystyczne są uniwersalne, ponadczasowe i wpisują się w najnowsze trendy. Każda para niezależnie od zaplanowanego stylu wesela znajdzie wśród naszych propozycji idealny zestaw kolorów. Każda paleta zbudowana jest z koloru podstawowego oraz kolorów uzupełniających wg formuły, którą znajdziecie w najnowszej książce założycielki Bridelle – Karoliny Waltz, pt. MÓJ ŚLUB, MÓJ STYL (książkę kupisz TUTAJ).

Uniwersalna formuła doboru kolorów obejmuje 1 lub 2 kolory główne, 1 kolor uzupełniający jaśniejszy od koloru głównego, 1 kolor uzupełniający ciemniejszy od koloru głównej oraz 1 kolor uniwersalny. Na tej bazie można stworzyć wszechstronną, ciekawą paletę kolorów na ślub i wesele, która zachwyci wielopoziomowymi tonami, przejściami kolorystycznymi, świeżością i oryginalnymi zestawieniami.

 

 

 

 

 

Nie obawiajcie się kolorów! Wybierzcie barwy, które pasują przede wszystkim do miejsca przyjęcia weselnego. To w tym miejscu znajdziecie się największa ilość kwiatów i dekoracji. Pod lokalizację wesela dopasujcie kolorystykę miejsca zaślubin. Pamiętajcie, że nie ma kolorów, które nie sprawdzą się na ślubie i weselu. Wszystko zależy wyłącznie od kolorystyki obiektu, pory roku, zaplanowanej stylistyki i motywu przewodniego. Oszałamiający ślub można zaaranżować w pastelach, soczystych barwach lata, jesiennych brązach, a także tylko w bieli. Nie ma żadnych ograniczeń! Tylko wasza wyobraźnia ogranicza wizję ślubu! Dlatego bądźcie otwarci! Zapraszam do lektury!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 

Zawsze modne brudne pastele

 

Brudne odcienie pasteli, podobnie jak pudrowy róż czy klasyczna biel są ponadczasowym elementem ślubnych aranżacji i stylizacji. Brudne pastele mogą być dominującą, jak i uzupełniająca paletą kolorów. Wśród najmodniejszych brudnych pasteli należy wyróżnić – brudną żółć, brzoskwinię, róż, lawendę, szałwię i błękit. Te kolory są najczęściej spotykane w paletach zbudowanych na odcieniach brudnych pasteli. Brudne pastele sprawdzą się szczególnie w stylizacjach vintage, romantic oraz classic.

 

 


 

 

#01.

 

PALETA KOLORÓW

płowy brąz / pudrowy fiołkowy róż / brudny ecru / przydymiona zieleń / brudny róż

 

STYL

vintage / garden party / romantic

 

KWIATY

dalia / róża / kosmos / łubin / lewkonia

 

PORA ROKU

lato / jesień

 

 

Fantastyczna aranżacja z użyciem brudnych odcieni beżu, fiołkowego różu, matchy i pudrowego różu. Ciepła, ponadczasowa aranżacja na letnie i jesienne śluby na świeżym powietrzu. Paleta kolorów, która doskonale prezentuje się zarówno na łonie natury, jak i starej stodole, czy nowoczesnym białym namiocie. Użycie letnich i jesiennych kwiatów sezonowych w odcieniach brudnych pasteli nadało aranżacji pożądany charakter, a paleta kolorów została podkreślona kolorystyką sukien druhen.

 

 

 

 


 

 

#02.

 

PALETA KOLORÓW

koronkowa biel / pudrowy róż / lawendowy fiolet / przydymiony błękit / szałwiowa zieleń

 

STYL

romantic / whimsical / classic

 

KWIATY

konwalia / tawułka / jaskier / róża / ciemiernik

 

PORA ROKU

wiosna / lato

 

 

Połączenie kolorów sąsiadujących ze sobą na uniwersalnym kole kolorów jest popularną techniką, która sprawdza się świetnie w przypadku brudnych pasteli. Brudny róż, lawenda, błękit, zieleń i biel starych koronek są idealną paletą na romantyczny ślub z nutką vintage. Poza kwiatami w wybranych odcieniach – szczególnie różami i ciemiernikami, do stworzenia realnej palety kolorów użyto także tkanin. Orszak druhen w różowych, fiołkoworóżowych i lawendowych kreacjach najmocniej podkreślił użytą paletę.

 

 

 

 


 

 

#03.

 

PALETA KOLORÓW

baletowy róż / wrzosowy fiolet / wybielona zieleń / brudne cappuccino / gołębi błękit

 

STYL

fine art / romantic / english cottage

 

KWIATY

róża / skabioza / kosmos / jaskier / dalia

 

PORA ROKU

lato / jesień

 

 

Kwintesencją palety brudnych pasteli jest użycie różu, brązów i beży. Te kolory tworzą nad wyraz niezapomnianą mieszankę kolorów, która jest idealna na romantyczne realizacje w stylu fine art. Miękkie i ciepłe odcienie bieli i beży w połączeniu z różem olśniewa lekkością! Doskonałym patentem było dodatnie do kompozycji z brudnopastelowych kwiatów elementów zielonego oraz pobielanego eukaliptusa. Perfekcyjne kompozycje podkreśliły brązowe w odcieniach, lekkie i ulotne kwiaty kosmosa, zwanego także warszawianką lub onętkiem.

 

 

 

 


 

 

#04.

 

PALETA KOLORÓW

gołębia biel / owsiany beż / pudrowy fiołkowy róż / trawiasta zieleń / kawowy brąz

 

STYL

boho / whimsical / fine art

 

KWIATY

róża / trawa pampasowa / peonia / dalia / jaskier

 

PORA ROKU

lato / jesień

 

 

Brudne pastele oraz styl boho to jedna z najpopularniejszych stylistyk ślubnych na świecie. Brązy i beże charakterystyczne dla stylu boho w naturalny sposób łączą się z brudnymi odcieniami pasteli. Szczególnie pięknie wygląda połączenie kwiatów w tonacji brudnych odcieni różu z pampasowymi trawami o ciepłym odcieniu brązy i beży. Dodatek jedwabnych wstążek nada lekkości aranżacjom i bukietowi panny młodej.