PORADNIK BRIDELLE // Trendy florystyka ślubna cz.1

by poniedziałek, 1 stycznia, 2024 

 

TRENDY 2024

Florystyka Ślubna

 

 

Kochamy kwiaty! Są nieodłącznym elementem większości ślubów i zawsze z zapartym tchem śledzimy trendy w ślubnej florystyce. Zapraszamy w tym tygodniu do lektury cyklu FLORYSTYKA ŚLUBNA 2024, w którym pokażemy 10 najgorętszych trendów kwiatowych. Pokażemy piękne propozycje bukietów w różnych stylistykach oraz paletach kolorystycznych. To szczególnie ważne, aby dopasować rośliny kolorystycznie przy wykorzystaniu dostępnych kwiatów, liści, traw i innych dodatków.

Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji i pomocy w wyborze palety kolorów oraz dopasowanych do nich kwiatów, koniecznie kupcie najnowszą książkę Bridelle, pt. MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL (kliknij na tytuł, a zostaniesz przeniesiony do księgarni online z najlepszą ofertą). Znajdziecie w niej kilkadziesiąt palet kolorystycznych podzielonych na cztery pory roku. Każdemu kolorowi przypisany jest wybrany gatunek kwiatów, aby ułatwić stworzenie wyjątkowej aranżacji florystycznej.

 

 

Więcej propozycji kwiatów i bukietów znajdziesz w książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

Wybór kwiatów i roślin na ślub powinien być przemyślany, aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy na drogie i trudno dostępne kwiaty. Ekologiczny, aby  zminimalizować konieczność zakupu roślin spoza Polski. Sezonowy, aby mieć największy wybór i najlepszą cenę. Warto słuchać florysty, który może zaproponować zamienniki kwiatów i roślin. Często przyszłe panny młode marzą o peoniach, które co prawda dostępne są przez cały rok, ale poza ich tradycyjnym okresem kwitnienia w Polsce (czyli okresem pomiędzy majem a lipcem) są bardzo drogie. Floryści często proponują zamiennik w postaci jaskrów, które są równie wdzięczne i romantyczne. Słuchajcie porad doświadczonych w branży usługodawców, bo przy obecnie szalejących i zmiennych cenach, ich wiedza jest autentycznie bezcenna.

 

 

 

 

W naszej książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL stworzyłyśmy palety kwiatów, które podzielone są na kolory oraz pory roku, aby ułatwić wam wybór kwiatów i roślin dostępnych w danym sezonie. Dzięki temu stworzycie realny, budżetowy plan użycia wybranych roślin. Jesteśmy bardzo ciekawe, jakie kwiaty wybrałyście na swój ślub!

 

 

Kliknij na okładkę i kup najnowszą książkę Bridelle MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

 

TROPIKALNE I KOLOROWE BUKIETY

Szaleństwo kolorów i form

 

 

Bukiety w stylu HOT TROPICANA, to przede wszystkim feeria kolorów oraz egzotyczne gatunki kwiatów. W Polsce jest dostępnych coraz więcej kwiatów z różnych zakątków świata i warto wybrać choćby jedną roślinę, która wprowadzi egzotyczny akcent w stylizacji florystycznej. Najczęściej spotykanym egzotycznym kwiatem jest storczyk, ale równie często można spotkać w bukietach proteę, strelicję, banksję. Nieodłącznym elementem bukietów w stylu tropikalnym są także egzotyczne liście, głównie monstery, strelicji, anturium czy bananowca. Bukiet ślubny w stylu tropikalnym może być duży, rozłożysty, wręcz monumentalny.

 

 

STYLOWE STORCZYKI

Jeden z najpopularniejszych kwiatów na świecie, który ma swoje zaszczytne miejsce także we florystyce ślubnej. Dostępnych jest wiele gatunków storczyków, które mają różnorodne kształty, wielkość kwiatów oraz kolorów. Najpopularniejsze są białe storczyki o dużych kwiatostanach. Poza nimi we florystyce ślubnej często wykorzystywane są także kwiaty zielone, fioletowe, koralowe, brązowe i wielokolorowe. Storczyk jest bardzo wytrzymały, doskonale prezentuje się samodzielnie, ale tworzy także piękne kompozycje z innymi gatunkami.

 

 

 

 

EGZOTYCZNE LIŚCIE

Trudno wyobrazić sobie egzotyczny bukiet bez ciemnozielonych liści egzotycznych krzewów i drzew. Wśród nich prym wiodą monstery, bananowce, strelicje czy palmowce. Piękne i soczyście zielone liście stanowią bazę dla bukietów, ale mogą też samodzielnie stworzyć bukiet w stylu tropical greenery. Egzotyczne liście dostępne są przez cały rok, zatem możecie je wykorzystać niezależnie od miesiąca ślubowania. Doskonałe efekty daje połączenie kilku gatunków egzotycznych liści o różnych kształtach – od miękko zaokrąglonych liści monstery, po ostre i strzeliste liście palm.

 

 

 

 

FEERIA KOLORÓW

Marzysz o ślubie w stylu tropikalnym, ale nie jesteś fanką krzykliwych kolorów? Żaden problem! Możesz wykorzystać zarówno pastele, jak i ciemne kwiaty o głębokich odcieniach! Wystarczy tylko odpowiedni dobór gatunków kwiatów, liści oraz umiejętne zestawienie barw, aby stworzyć egzotyczny bukiet! Szczególnie urokliwie wyglądają kwiaty w pastelowych odcieniach, które przepięknie wybijają się na tle ciemnej zieleni liści egzotycznych (środkowy bukiet na kolażu poniżej).

 

 

 

zdjęcia: PINTEREST

https://bridelle.pl/2024/odkryj-niesamowite-trendy-slubne-2024/