PORADNIK BRIDELLE // Trendy florystyka ślubna cz.10

by piątek, 5 stycznia, 2024 

 

TRENDY 2024

Florystyka Ślubna

 

 

Kochamy kwiaty! Są nieodłącznym elementem większości ślubów i zawsze z zapartym tchem śledzimy trendy w ślubnej florystyce. Zapraszamy w tym tygodniu do lektury cyklu FLORYSTYKA ŚLUBNA 2024, w którym pokażemy 10 najgorętszych trendów kwiatowych. Pokażemy piękne propozycje bukietów w różnych stylistykach oraz paletach kolorystycznych. To szczególnie ważne, aby dopasować rośliny kolorystycznie przy wykorzystaniu dostępnych kwiatów, liści, traw i innych dodatków.

Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji i pomocy w wyborze palety kolorów oraz dopasowanych do nich kwiatów, koniecznie kupcie najnowszą książkę Bridelle, pt. MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL (kliknij na tytuł, a zostaniesz przeniesiony do księgarni online z najlepszą ofertą). Znajdziecie w niej kilkadziesiąt palet kolorystycznych podzielonych na cztery pory roku. Każdemu kolorowi przypisany jest wybrany gatunek kwiatów, aby ułatwić stworzenie wyjątkowej aranżacji florystycznej.

 

 

Więcej propozycji kwiatów i bukietów znajdziesz w książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

Wybór kwiatów i roślin na ślub powinien być przemyślany, aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy na drogie i trudno dostępne kwiaty. Ekologiczny, aby  zminimalizować konieczność zakupu roślin spoza Polski. Sezonowy, aby mieć największy wybór i najlepszą cenę. Warto słuchać florysty, który może zaproponować zamienniki kwiatów i roślin. Często przyszłe panny młode marzą o peoniach, które co prawda dostępne są przez cały rok, ale poza ich tradycyjnym okresem kwitnienia w Polsce (czyli okresem pomiędzy majem a lipcem) są bardzo drogie. Floryści często proponują zamiennik w postaci jaskrów, które są równie wdzięczne i romantyczne. Słuchajcie porad doświadczonych w branży usługodawców, bo przy obecnie szalejących i zmiennych cenach, ich wiedza jest autentycznie bezcenna.

 

 

 

 

W naszej książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL stworzyłyśmy palety kwiatów, które podzielone są na kolory oraz pory roku, aby ułatwić wam wybór kwiatów i roślin dostępnych w danym sezonie. Dzięki temu stworzycie realny, budżetowy plan użycia wybranych roślin. Jesteśmy bardzo ciekawe, jakie kwiaty wybrałyście na swój ślub!

 

 

Kliknij na okładkę i kup najnowszą książkę Bridelle MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

 

ZIELONE I ŚWIEŻE BUKIETY

Naturalna klasyka z nutą przepychu

 

 

Styl GREEN & GOLD to przede wszystkim mnóstwo zieleni, ale w odróżnieniu od stylistyki TROPICAL FIESTA, możecie wykorzystać nie tylko egzotyczne liście, ale także rodzime gatunki, np. bluszcze, paprocie czy winorośle. Zieleń liści i pnączy jest dominująca w bukietach w tej stylizacji, ale poza nimi, warto wykorzystać kwiaty w zielonym kolorze lub z zielonymi akcentami, np. anturium, dzwonki irlandzkie, ciemierniki, kalie, tulipany czy goździki. Złote akcenty w stylizacji uzyskacie za pomocą dodatków – wstążek oraz pomalowanych sprejem liści lub traw. Ta paleta kolorów wymaga pewnej konsekwencji w użyciu kolorów, ale jeśli lubicie surowe aranżacje, z pewnością pokochacie GREEN & GOLD.

 

 

ZIELONA BAZA

Zieloną bazę bukietów mogą stanowić przeróżne liście oraz pnącza. W tej stylistyce, w zależności od podstylu macie do wyboru różne możliwości. Od klasycznego greenery, w którym główną rolę gra ponadczasowy eukaliptus (bukiet na kolażu z lewej strony), przez elegancką egzotykę spod znaku monstery widoczną na środkowym zdjęciu, aż po tropikalną propozycję na zdjęciu z prawej strony. Poza poniższymi propozycjami, doskonale sprawdzą się także liście oliwki lub oliwnika, pnącza – bluszcz i winorośle, zioła, ruskus, asparagus, paprocie czy funkie.

 

 

 

 

KWIATY Z NUTKĄ ZIELENI

Ciekawą opcją wykorzystania zieleni w bukietach ślubnych jest użycie kwiatów o zielonych płatkach lub z zielonymi akcentami na białym tle. Wśród kwiatów o zielonym kolorze należy wyróżnić anturium, anemony, ciemierniki, hortensje, mieczyki czy goździki. Kwiatów białych z mocnymi zielonymi akcentami jest zdecydowanie więcej, a wśród nich uwagę zwracają m.in. protee, tulipany, lilie, kalie, klematisy, zwartnice oraz róże.

 

 

 

 

ZIELEŃ CAŁY ROK

Warto podkreślić, że bukiety na bazie zieleni można dowolnie i swobodnie skomponować o każdej porze roku. Zimozielone liście bluszczu, czy dostępne przez cały rok egzotyczne liście monstery, bananowca czy palmy oraz nieśmiertelne eukaliptusy są doskonałym elementem bazowym do stworzenia bukietów ślubnych w stylu luksusowej zieleni i złota.

 

 

 

zdjęcia: PINTEREST

https://bridelle.pl/2024/odkryj-niesamowite-trendy-slubne-2024/