PORADNIK BRIDELLE // Trendy florystyka ślubna cz.2

by poniedziałek, 1 stycznia, 2024 

 

TRENDY 2024

Florystyka Ślubna

 

 

Kochamy kwiaty! Są nieodłącznym elementem większości ślubów i zawsze z zapartym tchem śledzimy trendy w ślubnej florystyce. Zapraszamy w tym tygodniu do lektury cyklu FLORYSTYKA ŚLUBNA 2024, w którym pokażemy 10 najgorętszych trendów kwiatowych. Pokażemy piękne propozycje bukietów w różnych stylistykach oraz paletach kolorystycznych. To szczególnie ważne, aby dopasować rośliny kolorystycznie przy wykorzystaniu dostępnych kwiatów, liści, traw i innych dodatków.

Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji i pomocy w wyborze palety kolorów oraz dopasowanych do nich kwiatów, koniecznie kupcie najnowszą książkę Bridelle, pt. MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL (kliknij na tytuł, a zostaniesz przeniesiony do księgarni online z najlepszą ofertą). Znajdziecie w niej kilkadziesiąt palet kolorystycznych podzielonych na cztery pory roku. Każdemu kolorowi przypisany jest wybrany gatunek kwiatów, aby ułatwić stworzenie wyjątkowej aranżacji florystycznej.

 

 

Więcej propozycji kwiatów i bukietów znajdziesz w książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

Wybór kwiatów i roślin na ślub powinien być przemyślany, aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy na drogie i trudno dostępne kwiaty. Ekologiczny, aby  zminimalizować konieczność zakupu roślin spoza Polski. Sezonowy, aby mieć największy wybór i najlepszą cenę. Warto słuchać florysty, który może zaproponować zamienniki kwiatów i roślin. Często przyszłe panny młode marzą o peoniach, które co prawda dostępne są przez cały rok, ale poza ich tradycyjnym okresem kwitnienia w Polsce (czyli okresem pomiędzy majem a lipcem) są bardzo drogie. Floryści często proponują zamiennik w postaci jaskrów, które są równie wdzięczne i romantyczne. Słuchajcie porad doświadczonych w branży usługodawców, bo przy obecnie szalejących i zmiennych cenach, ich wiedza jest autentycznie bezcenna.

 

 

 

 

W naszej książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL stworzyłyśmy palety kwiatów, które podzielone są na kolory oraz pory roku, aby ułatwić wam wybór kwiatów i roślin dostępnych w danym sezonie. Dzięki temu stworzycie realny, budżetowy plan użycia wybranych roślin. Jesteśmy bardzo ciekawe, jakie kwiaty wybrałyście na swój ślub!

 

 

Kliknij na okładkę i kup najnowszą książkę Bridelle MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

 

ELEGANCKIE I STONOWANE BUKIETY

Klasyka w ponadczasowym wydaniu

 

 

Pomimo formalności stylu NEUTRAL ELEGANCE to do dyspozycji mamy największą liczbę gatunków kwiatów i roślin, które można wykorzystać w ślubnej florystyce! Wszystkie kwiaty, które występują w neutralnej białej, kremowej oraz beżowej kolorystyce wpisują się w trend eleganckiej neutralności. A to oznacza, że wszystkie gatunki można dowolnie wykorzystać, mieszać i komponować, ponieważ białych i jasnych kwiatów nie brakuje! Wśród eleganckich gatunków zdecydowanie prym wiodą róże, dalie, storczyki, hortensje. Romantyczne odmiany, tak kochane przez panny młode, jak peonie, ostróżki, tulipany czy jaskry także dostępne są w neutralnej palecie barw.

 

 

BIEL W KAŻDYM STYLU

Biel jest neutralnym i uniwersalnym kolorem, który sprawdzi się w każdej ślubnej stylistyce. W mojej najnowszej książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL (kliknij na tytuł i kup książkę) wymieniam 42 ślubne style i zapewniam was, że w każdej z nich można z sukcesem zastosować biel, jako główny kolor. Białe kwiaty są niezwykle efektowne i we wspomnianej książce znajdziecie tabele kolorystyczne z gatunkami kwiatów, które pomogą wam w znalezieniu wymarzonych gatunków. Białe bukiety sprawdzą się szczególnie we wszystkich formalnych stylistykach, czyli classic, glamour, vintage, modern.

 

 

 

 

BIAŁE CZTERY PORY ROKU

Białe kwiaty sprawdzą się nie tylko w każdej ślubnej stylistyce, ale także o każdej porze roku. Obfitość gatunków kwiatów w białym oraz jasnych kolorach jest oszałamiająca i o każdej porze roku znajdziecie swoje wymarzone kwiaty. Obok białych i jasnych kwiatów całorocznych, czyli m.in. róż, storczyków, goździków, do dyspozycji macie sezonowe kwiaty. Na wiosnę to będą tulipany, konwalie i hiacynty. Lato to całe bogactwo białych kwiatów. Jesień to przede wszystkim białe dalie, hortensje i chryzantemy, a zima należy do białych zwartnic, jaskrów i ciemierników.

 

 

 

 

BIELSZY ODCIEŃ BIELI

Biel to nie jest jeden odcień. Biel, podobnie jak wszystkie inne kolory, ma mnóstwo odcieni, które należy starannie dobrać do ślubnej stylizacji. Inna jest błyszcząca i czysta biel konwalii i tulipanów, a inna matowa i aksamitna biel niektórych gatunków róż czy hortensji. Biel może być ciepła lub zimna i tę cechę koniecznie uwzględnijcie planując kwiaty w ślubnym bukiecie. Naturalnym dopełnieniem bieli jest zieleń, która doskonale ją podkreśla. Świeża zieleń w bukiecie po lewej stronie podbiła kolor tulipanów oraz jaskrów, a w bukiecie z samych konwalii stanowi równorzędną barwę.

 

 

 

zdjęcia: PINTEREST

https://bridelle.pl/2024/odkryj-niesamowite-trendy-slubne-2024/