PORADNIK BRIDELLE // Trendy florystyka ślubna cz.3

by wtorek, 2 stycznia, 2024 

 

TRENDY 2024

Florystyka Ślubna

 

 

Kochamy kwiaty! Są nieodłącznym elementem większości ślubów i zawsze z zapartym tchem śledzimy trendy w ślubnej florystyce. Zapraszamy w tym tygodniu do lektury cyklu FLORYSTYKA ŚLUBNA 2024, w którym pokażemy 10 najgorętszych trendów kwiatowych. Pokażemy piękne propozycje bukietów w różnych stylistykach oraz paletach kolorystycznych. To szczególnie ważne, aby dopasować rośliny kolorystycznie przy wykorzystaniu dostępnych kwiatów, liści, traw i innych dodatków.

Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji i pomocy w wyborze palety kolorów oraz dopasowanych do nich kwiatów, koniecznie kupcie najnowszą książkę Bridelle, pt. MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL (kliknij na tytuł, a zostaniesz przeniesiony do księgarni online z najlepszą ofertą). Znajdziecie w niej kilkadziesiąt palet kolorystycznych podzielonych na cztery pory roku. Każdemu kolorowi przypisany jest wybrany gatunek kwiatów, aby ułatwić stworzenie wyjątkowej aranżacji florystycznej.

 

 

Więcej propozycji kwiatów i bukietów znajdziesz w książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

Wybór kwiatów i roślin na ślub powinien być przemyślany, aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy na drogie i trudno dostępne kwiaty. Ekologiczny, aby  zminimalizować konieczność zakupu roślin spoza Polski. Sezonowy, aby mieć największy wybór i najlepszą cenę. Warto słuchać florysty, który może zaproponować zamienniki kwiatów i roślin. Często przyszłe panny młode marzą o peoniach, które co prawda dostępne są przez cały rok, ale poza ich tradycyjnym okresem kwitnienia w Polsce (czyli okresem pomiędzy majem a lipcem) są bardzo drogie. Floryści często proponują zamiennik w postaci jaskrów, które są równie wdzięczne i romantyczne. Słuchajcie porad doświadczonych w branży usługodawców, bo przy obecnie szalejących i zmiennych cenach, ich wiedza jest autentycznie bezcenna.

 

 

 

 

W naszej książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL stworzyłyśmy palety kwiatów, które podzielone są na kolory oraz pory roku, aby ułatwić wam wybór kwiatów i roślin dostępnych w danym sezonie. Dzięki temu stworzycie realny, budżetowy plan użycia wybranych roślin. Jesteśmy bardzo ciekawe, jakie kwiaty wybrałyście na swój ślub!

 

 

Kliknij na okładkę i kup najnowszą książkę Bridelle MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

 

ŚWIEŻE I PROSTE BUKIETY

Nadmorski powiew błękitu

 

 

W stylu MODERN NAVY królują lekkie i luźne kompozycje głównie z białych, kremowych, bladoróżowych, fioletowych i oczywiście niebieskich kwiatów. A tych nie ma zbyt wiele, dlatego warto rozważyć także kompozycje z użyciem innych kolorów, które kojarzą się z kolorem piasku czy zaróżowionego nieba o zachodzie słońca. Świetnym dodatkiem do bukietów ślubnych w stylu nowoczesnej marynistyki będą długie wstążki z granatowo-białe paski lub lekkie muślinowe jedwabne zwisy. Ciekawym dodatkiem są muszle oraz rozgwiazdy, które floryści chętnie umieszczają w bukietach w stylu marynistycznym.

 

 

NADMORSKA PLAŻA I NIEBO

Biały piasek i różowe niebo są świetną inspiracją na romantyczne bukiety w stylu NAVY. Biel kojarzy się z marynistyką i można ją genialnie wykorzystać w bukietach, ponieważ kwiatów w kolorze białym jest najwięcej. Świetnymi przykładami są bukiety z lewej i prawej strony w kolażu poniżej. Białe peonie, anemony, driakiew i tawułki pięknie podkreślają świeżość stylu. Dla romantyczek proponujemy bukiet w uroczym odcieniu różu, który kojarzy się z niebem o zachodzie słońca.

 

 

 

 

CAŁY TEN BŁĘKIT

Chociaż kwiatów w odcieniu niebieskim nie ma wiele, to jednak warto wybrać nieliczne, ale niezwykle urocze gatunki kwiatów. Wśród niebieskich kwiatów prym wiodą agapanty, mikołajki, hortensje i anemony. Te kwiaty zachwycają odcieniami błękitu i będą genialnym dodatkiem w ślubnych bukietach. Kwiatem w kolorze niebieskim, który uwielbiam jest ostróżka, którą znajdziecie w bukiecie po lewej stronie i w środku. Ten piękny i wdzięczny kwiat dostępny jest w wielu odcieniach błękitu. Ciekawym pomysłem jest także użycie kwiatów… farbowanych! Tak! Białe kwiaty, najczęściej chryzantemy o pokroju stokrotek oraz storczyki wstawia się do wody z niebieskim barwnikiem, co sprawia, że ich płatki wybarwiają się na niebieski kolor. Przykład takich margerytek widać na bukiecie po prawej stronie.

 

 

 

 

LEKKO I ŚWIEŻO

Bukiety ślubne w stylu MODERN NAVY charakteryzują się nie tylko jasnym i niebieskimi gatunkami kwiatów, ale także lekkimi dodatkami oraz użyciem mniej pospolitych roślin. Doskonale obrazują to poniższe bukiety, w których wykorzystano rypsowe wstążki w biało-granatowe paski (bukiet po lewej stronie w kolażu), które wprost nawiązują do marynistycznej stylistyki oraz jedwabne lekkie wstążki w błękitnym kolorze, które zastosowano w środkowej kompozycji. Wstążki pięknie podkreślają styl oraz nadają lekkości. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie kwitnących gałęzi drzew owocowych, które możecie zobaczyć w bukiecie po prawej stronie. Są one kwintesencją świeżości i świetnie sprawdzą się w marynistycznej stylizacji ślubu i wesela.

 

 

 

zdjęcia: PINTEREST

https://bridelle.pl/2024/odkryj-niesamowite-trendy-slubne-2024/