PORADNIK BRIDELLE // Trendy florystyka ślubna cz.4

by wtorek, 2 stycznia, 2024 

 

TRENDY 2024

Florystyka Ślubna

 

 

Kochamy kwiaty! Są nieodłącznym elementem większości ślubów i zawsze z zapartym tchem śledzimy trendy w ślubnej florystyce. Zapraszamy w tym tygodniu do lektury cyklu FLORYSTYKA ŚLUBNA 2024, w którym pokażemy 10 najgorętszych trendów kwiatowych. Pokażemy piękne propozycje bukietów w różnych stylistykach oraz paletach kolorystycznych. To szczególnie ważne, aby dopasować rośliny kolorystycznie przy wykorzystaniu dostępnych kwiatów, liści, traw i innych dodatków.

Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji i pomocy w wyborze palety kolorów oraz dopasowanych do nich kwiatów, koniecznie kupcie najnowszą książkę Bridelle, pt. MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL (kliknij na tytuł, a zostaniesz przeniesiony do księgarni online z najlepszą ofertą). Znajdziecie w niej kilkadziesiąt palet kolorystycznych podzielonych na cztery pory roku. Każdemu kolorowi przypisany jest wybrany gatunek kwiatów, aby ułatwić stworzenie wyjątkowej aranżacji florystycznej.

 

 

Więcej propozycji kwiatów i bukietów znajdziesz w książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

Wybór kwiatów i roślin na ślub powinien być przemyślany, aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy na drogie i trudno dostępne kwiaty. Ekologiczny, aby  zminimalizować konieczność zakupu roślin spoza Polski. Sezonowy, aby mieć największy wybór i najlepszą cenę. Warto słuchać florysty, który może zaproponować zamienniki kwiatów i roślin. Często przyszłe panny młode marzą o peoniach, które co prawda dostępne są przez cały rok, ale poza ich tradycyjnym okresem kwitnienia w Polsce (czyli okresem pomiędzy majem a lipcem) są bardzo drogie. Floryści często proponują zamiennik w postaci jaskrów, które są równie wdzięczne i romantyczne. Słuchajcie porad doświadczonych w branży usługodawców, bo przy obecnie szalejących i zmiennych cenach, ich wiedza jest autentycznie bezcenna.

 

 

 

 

W naszej książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL stworzyłyśmy palety kwiatów, które podzielone są na kolory oraz pory roku, aby ułatwić wam wybór kwiatów i roślin dostępnych w danym sezonie. Dzięki temu stworzycie realny, budżetowy plan użycia wybranych roślin. Jesteśmy bardzo ciekawe, jakie kwiaty wybrałyście na swój ślub!

 

 

Kliknij na okładkę i kup najnowszą książkę Bridelle MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

 

RÓŻOWE I ROMANTYCZNE BUKIETY

Wszystkie odcienie różu

 

 

ROMANTIC BLUSH, czyli pudrowe odcienie różu we wszystkich tonacjach od ciepłych po zimne, od różowych po morelowe i beżowe, to zdecydowanie najpopularniejsze kolory na ślubach. Słodkie, dziewczęce pudrowe róże doskonale komponują się ze wszystkimi innymi kolorami, a ilość kwiatów w tych odcieniach jest naprawdę imponująca. Róże, peonie, storczyki, hortensje, dalie, ostróżki, mieczyki, tawułki, tulipany, klematisy, groszki pachnące, lewkonie, protee, jaskry i wiele innych kwiatów znajdziecie w odcieniach pudrowego różu. Od dwóch sezonów triumfy święcą barwione na różowo trawy pampasowe!

 

 

BLADE ODCIENIE PASTELI

Blade odcienie pudrowych róży są ulubionymi przez panny młode na całym świecie. Wybór kwiatów w tym kolorze jest oszałamiający i nie będziecie mieć problemu z wyborem kwiatów o każdej porze roku. Najpopularniejsze są oczywiście róże, ale bladoróżowych kwiatów nie brakuje także wśród innych, mniej modnych kwiatów, np. jaskrów (widoczne w bukiecie po lewej stronie), anemonów japońskich i klematisów (bukiet środkowy). Obok róż, najpopularniejszym gatunkiem wśród bladoróżowych jest oczywiście peonia, którą widać w bukiecie po prawej stronie.

 

 

 

 

WSZYSTKIE ODCIENIE RÓŻU

Wbrew pozorom róż to nie jest jeden kolor. Ilość odcieni jest oszałamiająca! Od beżowego różu ciemierników i jaskrów, przez pełen róż z koralowymi odcieniami peonii, aż po różowo-amarantowe groszki pachnące. Wśród wielu odcieni można wyróżnić nie tylko jasne i ciemne, ale także ciepłe i zimne. Taki podział jest bardzo pomocny przy wyborze najlepszego koloru do wybranej ślubnej stylizacji. Doskonałe efekty można uzyskać łącząc różne odcienie różu od jasnego po ciemny, ale należy przestrzegać zasady, aby nie łączyć ciepłych i zimnych odcieni.

 

 

 

 

BAW SIĘ KOLORAMI

Ilość odcieni pudrowych pasteli jest zaskakująca! To nie tylko róż, ale także beż, koral, morela, brzoskwinia, amarant, a nawet mandarynka! Pięknie skomponowane i połączone w ślubnych bukietach odcienie blush dają spektakularny efekt! Spójrzcie na bukiet po lewej stronie – znajdziecie w nim pięć odcieni pudrowych – bladoróżowe peonie, koralową peonię, morelowe róże, brzoskwiniowe róże i różowe lewkonie! Szaleństwo! W obrębie jednego odcienia można także stworzyć piękną kompozycję, jak w bukiecie na środkowej fotografii, gdzie połączono jaskry o wielu odcieniach blush. W trzecim bukiecie natomiast widać piękne, blade i jasne odcienie różu w postaci tawułek, brzoskwini róż i bladego koralu jaskrów.

 

 

 

zdjęcia: PINTEREST

https://bridelle.pl/2024/odkryj-niesamowite-trendy-slubne-2024/