PORADNIK BRIDELLE // Trendy florystyka ślubna cz.5

by środa, 3 stycznia, 2024 

 

TRENDY 2024

Florystyka Ślubna

 

 

Kochamy kwiaty! Są nieodłącznym elementem większości ślubów i zawsze z zapartym tchem śledzimy trendy w ślubnej florystyce. Zapraszamy w tym tygodniu do lektury cyklu FLORYSTYKA ŚLUBNA 2024, w którym pokażemy 10 najgorętszych trendów kwiatowych. Pokażemy piękne propozycje bukietów w różnych stylistykach oraz paletach kolorystycznych. To szczególnie ważne, aby dopasować rośliny kolorystycznie przy wykorzystaniu dostępnych kwiatów, liści, traw i innych dodatków.

Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji i pomocy w wyborze palety kolorów oraz dopasowanych do nich kwiatów, koniecznie kupcie najnowszą książkę Bridelle, pt. MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL (kliknij na tytuł, a zostaniesz przeniesiony do księgarni online z najlepszą ofertą). Znajdziecie w niej kilkadziesiąt palet kolorystycznych podzielonych na cztery pory roku. Każdemu kolorowi przypisany jest wybrany gatunek kwiatów, aby ułatwić stworzenie wyjątkowej aranżacji florystycznej.

 

 

Więcej propozycji kwiatów i bukietów znajdziesz w książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

Wybór kwiatów i roślin na ślub powinien być przemyślany, aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy na drogie i trudno dostępne kwiaty. Ekologiczny, aby  zminimalizować konieczność zakupu roślin spoza Polski. Sezonowy, aby mieć największy wybór i najlepszą cenę. Warto słuchać florysty, który może zaproponować zamienniki kwiatów i roślin. Często przyszłe panny młode marzą o peoniach, które co prawda dostępne są przez cały rok, ale poza ich tradycyjnym okresem kwitnienia w Polsce (czyli okresem pomiędzy majem a lipcem) są bardzo drogie. Floryści często proponują zamiennik w postaci jaskrów, które są równie wdzięczne i romantyczne. Słuchajcie porad doświadczonych w branży usługodawców, bo przy obecnie szalejących i zmiennych cenach, ich wiedza jest autentycznie bezcenna.

 

 

 

 

W naszej książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL stworzyłyśmy palety kwiatów, które podzielone są na kolory oraz pory roku, aby ułatwić wam wybór kwiatów i roślin dostępnych w danym sezonie. Dzięki temu stworzycie realny, budżetowy plan użycia wybranych roślin. Jesteśmy bardzo ciekawe, jakie kwiaty wybrałyście na swój ślub!

 

 

Kliknij na okładkę i kup najnowszą książkę Bridelle MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

 

ZIELONE I STYLOWE BUKIETY

Zachwycająca i wielowymiarowa zieleń

 

 

Luksusowo i egzotycznie! Tak właśnie powinien wyglądać bukiet w stylu ISLAND LUXE. Eleganckie gatunki kwiatów, wśród których prym wiodą storczyki, anturium oraz kalie, a także ciemnozielone liście egzotycznych roślin i drzew. Pomimo tego, że ten styl jest dość restrykcyjny i wybór gatunków kwiatów jest nieco ograniczony, to jednak nie można odmówić mu niesamowitego wyrafinowania i klasy. Bukiety ślubne w stylu luksusowych tropików zachwycają strukturalną formą, wieloma odcieniami tych samych barw – głównie bieli i zieleni oraz rozłożystymi kształtami, które uzyskuje się przez użycie egzotycznych liści o różnorodnych kształtach.

 

 

ZIELONO MI

Główną cechą bukietów w stylu luksusowej wyspy jest kolor bazowy. To ciemna zieleń w wielu odcieniach, którą uzyskuje się przez użycie liści, ale także kwiatów. Wśród zielono wybarwionych gatunków kwiatów można wyróżnić anturium (środkowy bukiet), storczyki, kalie i protee (bukiet z lewej strony na kolażu poniżej). Poza wymienionymi gatunkami, warto zwrócić uwagę na mniej oczywiste, a równie piękne zielone kwiaty, jak ciemierniki czy dzwonki irlandzkie. Doskonałym pomysłem w stylizacji ISLAND LUXE jest wykorzystanie rodzimych… zielonych mieczyków! Ich strzelisty i smukły pokrój genialnie sprawdzi się w eleganckich i luksusowych tropikalnych bukietach.

 

 

 

 

EGZOTYCZNE LIŚCIE

Trudno wyobrazić sobie bukiet w luksusowym wyspiarskim stylu bez udziału egzotycznych liści. Monstery, bananowce, strelicje oraz palmy to najpopularniejsze gatunki, które obowiązkowo używa się w bukietach. Ciemna i głęboka zieleń liści doskonale podkreśla kolorystykę kwiatów, ale sama w sobie stanowi także genialną kompozycję kolorystyczną, dlatego dość często można spotkać bukiety… z samych liści! Rozłożyste i strzeliste liście egzotyczne są doskonałą bazą, która nadaje kształt całej kompozycji. Dzięki sztuczkom optycznym za pomocą liści można np. wydłużyć i wysmuklić sylwetkę panny młodej!

 

 

 

 

LUKSUSOWA BIEL

W kompozycjach ISLAND LUXE najlepiej sprawdzą się białe kwiaty. Biel jest synonimem klasy, elegancji i luksusu! Zieleń liści genialnie podkreśla biel kwiatów i warto wykorzystać ten trick wybierając gatunki kwiatów do ślubnej wiązanki. Najlepiej sprawdzą się wytrzymałe tropikalne białe kwiaty, jak protea (pierwszy, drugi i trzeci bukiet), storczyki (drugi bukiet) i kalie (pierwszy i drugi bukiet). W tym stylu można śmiało łączyć różne gatunki kwiatów.

 

 

 

zdjęcia: PINTEREST

https://bridelle.pl/2024/odkryj-niesamowite-trendy-slubne-2024/