PORADNIK BRIDELLE // Trendy florystyka ślubna cz.6

by środa, 3 stycznia, 2024 

 

TRENDY 2024

Florystyka Ślubna

 

 

Kochamy kwiaty! Są nieodłącznym elementem większości ślubów i zawsze z zapartym tchem śledzimy trendy w ślubnej florystyce. Zapraszamy w tym tygodniu do lektury cyklu FLORYSTYKA ŚLUBNA 2024, w którym pokażemy 10 najgorętszych trendów kwiatowych. Pokażemy piękne propozycje bukietów w różnych stylistykach oraz paletach kolorystycznych. To szczególnie ważne, aby dopasować rośliny kolorystycznie przy wykorzystaniu dostępnych kwiatów, liści, traw i innych dodatków.

Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji i pomocy w wyborze palety kolorów oraz dopasowanych do nich kwiatów, koniecznie kupcie najnowszą książkę Bridelle, pt. MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL (kliknij na tytuł, a zostaniesz przeniesiony do księgarni online z najlepszą ofertą). Znajdziecie w niej kilkadziesiąt palet kolorystycznych podzielonych na cztery pory roku. Każdemu kolorowi przypisany jest wybrany gatunek kwiatów, aby ułatwić stworzenie wyjątkowej aranżacji florystycznej.

 

 

Więcej propozycji kwiatów i bukietów znajdziesz w książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

Wybór kwiatów i roślin na ślub powinien być przemyślany, aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy na drogie i trudno dostępne kwiaty. Ekologiczny, aby  zminimalizować konieczność zakupu roślin spoza Polski. Sezonowy, aby mieć największy wybór i najlepszą cenę. Warto słuchać florysty, który może zaproponować zamienniki kwiatów i roślin. Często przyszłe panny młode marzą o peoniach, które co prawda dostępne są przez cały rok, ale poza ich tradycyjnym okresem kwitnienia w Polsce (czyli okresem pomiędzy majem a lipcem) są bardzo drogie. Floryści często proponują zamiennik w postaci jaskrów, które są równie wdzięczne i romantyczne. Słuchajcie porad doświadczonych w branży usługodawców, bo przy obecnie szalejących i zmiennych cenach, ich wiedza jest autentycznie bezcenna.

 

 

 

 

W naszej książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL stworzyłyśmy palety kwiatów, które podzielone są na kolory oraz pory roku, aby ułatwić wam wybór kwiatów i roślin dostępnych w danym sezonie. Dzięki temu stworzycie realny, budżetowy plan użycia wybranych roślin. Jesteśmy bardzo ciekawe, jakie kwiaty wybrałyście na swój ślub!

 

 

Kliknij na okładkę i kup najnowszą książkę Bridelle MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

 

SZALONE I DZIKIE BUKIETY

Oszałamiająca różnorodność boho

 

 

O kwiatach na ślub w stylu WILD BOHEMIAN można napisać książkę! A to dlatego, że… wszystkie gatunki kwiatów można wykorzystać w tej stylistyce! Serio! Dlatego tak uwielbiam boho! Daje nieograniczone możliwości kreacji i jest absolutnie najbardziej uniwersalną stylistyką ślubną. W zależności od pory roku, wybranej kolorystyki i podstylu boho, możecie wybrać każdy dostępny kwiat i roślinę. Od swoich ogrodowych kwiatów z mieczykami i ostróżkami na czele, przez egzotyczną proteę i strelicję, aż po suszone trawy pampasowe lub eleganckie storczyki. W dzikim boho najczęściej wykorzystywane są suszone pampasy, lunaria, protea, róże w brudnych odcieniach ecru lub herbaty.

 

 

KOLORY SPALONE SŁOŃCEM

To zdecydowanie jeden z najbardziej charakterystycznych elementów kolorystyki w stylu boho. Kolory z całej palety barw, ale w przydymionych odcieniach, które przywodzą na myśl kolory spalone słońcem. Beże, brązy, róże, czerwienie, morele, fiolety z cudowną popielatą poświatą znajdziecie wśród takich gatunków kwiatów jak: róże, dalie, cynie, chryzantemy, ciemierniki, protee oraz oczywiście wszelkie trawy pampasowe, miskanty, ale także gałęzie rodzimych drzew z zasuszonymi liśćmi. Bukiety w takiej kolorystyce najlepiej sprawdzą się na letnich, jesiennych oraz zimowych ślubach.

 

 

 

 

NIEREGULARNE KSZTAŁTY

W stylu dzikiego boho możecie zaszaleć i wybrać bukiet o dowolnym kształcie, jednak najpiękniej i najbardziej wyrafinowanie prezentują się kompozycje o nieregularnych kształtach, z elementami które wyciągają kompozycję w górę lub na boki. To mogą być kwiaty na długich łodygach, jak na bukiecie po lewej stronie, gdzie użyto smukłego anturium do wydłużenia. To mogą być pierzaste i strzeliste trawy, jak na bukiecie środkowym lub rozłożyste, ale delikatne gałęzie drzew owocowych, których użyto w bukiecie po prawej stronie.

 

 

 

 

MIX & MATCH

W stylu boho rzadko spotykane są bukiety monogatunkowe. Najczęściej bukiety składające się z jednej rośliny w stylu boho, to bukiety z trawy pampasowej. Najpopularniejsze są bukiety wielogatunkowe, które łączą nie tylko różne rodzaje kwiatów, ale także traw, gałęzi, a nawet owoców i warzyw! Boho nie zna żadnych granic i dlatego najlepiej w tej stylistyce sprawdzi się zasada mix & match, czyli mieszaj i łącz. Świetne efekty daje połączenie roślin ekstremalnie różnych, np. peonii z egzotyczną strelicją, albo storczyków z… ziołami!

 

 

 

zdjęcia: PINTEREST

https://bridelle.pl/2024/odkryj-niesamowite-trendy-slubne-2024/