PORADNIK BRIDELLE // Trendy florystyka ślubna cz.7

by czwartek, 4 stycznia, 2024 

 

TRENDY 2024

Florystyka Ślubna

 

 

Kochamy kwiaty! Są nieodłącznym elementem większości ślubów i zawsze z zapartym tchem śledzimy trendy w ślubnej florystyce. Zapraszamy w tym tygodniu do lektury cyklu FLORYSTYKA ŚLUBNA 2024, w którym pokażemy 10 najgorętszych trendów kwiatowych. Pokażemy piękne propozycje bukietów w różnych stylistykach oraz paletach kolorystycznych. To szczególnie ważne, aby dopasować rośliny kolorystycznie przy wykorzystaniu dostępnych kwiatów, liści, traw i innych dodatków.

Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji i pomocy w wyborze palety kolorów oraz dopasowanych do nich kwiatów, koniecznie kupcie najnowszą książkę Bridelle, pt. MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL (kliknij na tytuł, a zostaniesz przeniesiony do księgarni online z najlepszą ofertą). Znajdziecie w niej kilkadziesiąt palet kolorystycznych podzielonych na cztery pory roku. Każdemu kolorowi przypisany jest wybrany gatunek kwiatów, aby ułatwić stworzenie wyjątkowej aranżacji florystycznej.

 

 

Więcej propozycji kwiatów i bukietów znajdziesz w książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

Wybór kwiatów i roślin na ślub powinien być przemyślany, aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy na drogie i trudno dostępne kwiaty. Ekologiczny, aby  zminimalizować konieczność zakupu roślin spoza Polski. Sezonowy, aby mieć największy wybór i najlepszą cenę. Warto słuchać florysty, który może zaproponować zamienniki kwiatów i roślin. Często przyszłe panny młode marzą o peoniach, które co prawda dostępne są przez cały rok, ale poza ich tradycyjnym okresem kwitnienia w Polsce (czyli okresem pomiędzy majem a lipcem) są bardzo drogie. Floryści często proponują zamiennik w postaci jaskrów, które są równie wdzięczne i romantyczne. Słuchajcie porad doświadczonych w branży usługodawców, bo przy obecnie szalejących i zmiennych cenach, ich wiedza jest autentycznie bezcenna.

 

 

 

 

W naszej książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL stworzyłyśmy palety kwiatów, które podzielone są na kolory oraz pory roku, aby ułatwić wam wybór kwiatów i roślin dostępnych w danym sezonie. Dzięki temu stworzycie realny, budżetowy plan użycia wybranych roślin. Jesteśmy bardzo ciekawe, jakie kwiaty wybrałyście na swój ślub!

 

 

Kliknij na okładkę i kup najnowszą książkę Bridelle MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

 

STONOWANE I PASTELOWE BUKIETY

Nastrojowe i wielopoziomowe kompozycje

 

 

Nastrojowe pastele w ślubnej florystyce znajdują swoje odzwierciedlenie głównie w palecie różu, brzoskwini, czerwieni, żółci i fioletu. Szczególnie paleta różowo-brzoskwiniowo-czerwona daje ogromne możliwości wyboru i skomponowania nastrojowych, nieco nostalgicznych bukietów ślubnych. Wśród wielu gatunków kwiatów o przydymionych i przybrudzonych odcieniach wyróżnić należy przede wszystkim róże, dalie i jaskry. Te trzy gatunki występują w największej liczbie odmian o nieoczywistych odcieniach pasteli. Warto pamiętać, że odcienie MOODY PASTELS, to nie tylko ciemniejsze barwy, ale także jasne, chociaż przydymione kolory.

 

 

ROMANTYCZNE PASTELE

Romantyczne i jasne odcienie różu, brzoskwini, moreli czy mandarynki to absolutny i ponadczasowy hit w ślubnej florystyce. Przydymione odcienie tych barw sprawdzą się w luźnych i lekkich kompozycjach nadając im wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Możecie łączyć dowolnie gatunki kwiatów, które mają kompatybilne odcienie brudnych pasteli. Brudny róż doskonale łączy się z przydymionym odcieniem brzoskwini, ale także z nastrojowymi, ciemniejszymi kolorami, jak bordo czy karmin – spójrzcie na drugi bukiet w kolażu poniżej.

 

 

 

 

PONADCZASOWA ELEGANCJA

MOODY PASTELS to ponadczasowa elegancja, którą doskonale reprezentują najpopularniejsze gatunki kwiatów, m.in. róże, storczyki, hortensje czy klematisy. Przydymione i nastrojowe odcienie różu pięknie komponują się z klasyczną bielą (bukiet trzeci w kolażu poniżej ze storczyków w kolorze off white i róże oraz goździki w bardzo bladym odcieniu różu), fioletem (bukiet środkowy z pudrowo-fioletowymi klematisami oraz różowymi cyniami, peoniami i daliami) oraz pistacjową zielenią (bukiet po lewej stronie).

 

 

 

 

WIOSENNA ŚWIEŻOŚĆ

Wiosenne kwiaty czarują swoimi pastelowymi odcieniami! Hiacynty, peonie, lilaki, szafirki, groszki pachnące i wiele innych gatunków występuje w pięknych i nastrojowych odcieniach jasnych pasteli. Warto połączyć klasyczne odcienie różu i błękitu, a całość uzupełnić przydymioną bielą kwiatów magnolii. Słodkie, ale jednocześnie stylowe wiosenne bukiety ślubne urzekają także świeżą i pastelową zielenią liści oraz młodych pędów drzew oraz traw.

 

 

 

zdjęcia: PINTEREST

https://bridelle.pl/2024/odkryj-niesamowite-trendy-slubne-2024/