PORADNIK BRIDELLE // Trendy florystyka ślubna cz.8

by czwartek, 4 stycznia, 2024 

 

TRENDY 2024

Florystyka Ślubna

 

 

Kochamy kwiaty! Są nieodłącznym elementem większości ślubów i zawsze z zapartym tchem śledzimy trendy w ślubnej florystyce. Zapraszamy w tym tygodniu do lektury cyklu FLORYSTYKA ŚLUBNA 2024, w którym pokażemy 10 najgorętszych trendów kwiatowych. Pokażemy piękne propozycje bukietów w różnych stylistykach oraz paletach kolorystycznych. To szczególnie ważne, aby dopasować rośliny kolorystycznie przy wykorzystaniu dostępnych kwiatów, liści, traw i innych dodatków.

Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji i pomocy w wyborze palety kolorów oraz dopasowanych do nich kwiatów, koniecznie kupcie najnowszą książkę Bridelle, pt. MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL (kliknij na tytuł, a zostaniesz przeniesiony do księgarni online z najlepszą ofertą). Znajdziecie w niej kilkadziesiąt palet kolorystycznych podzielonych na cztery pory roku. Każdemu kolorowi przypisany jest wybrany gatunek kwiatów, aby ułatwić stworzenie wyjątkowej aranżacji florystycznej.

 

 

Więcej propozycji kwiatów i bukietów znajdziesz w książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

Wybór kwiatów i roślin na ślub powinien być przemyślany, aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy na drogie i trudno dostępne kwiaty. Ekologiczny, aby  zminimalizować konieczność zakupu roślin spoza Polski. Sezonowy, aby mieć największy wybór i najlepszą cenę. Warto słuchać florysty, który może zaproponować zamienniki kwiatów i roślin. Często przyszłe panny młode marzą o peoniach, które co prawda dostępne są przez cały rok, ale poza ich tradycyjnym okresem kwitnienia w Polsce (czyli okresem pomiędzy majem a lipcem) są bardzo drogie. Floryści często proponują zamiennik w postaci jaskrów, które są równie wdzięczne i romantyczne. Słuchajcie porad doświadczonych w branży usługodawców, bo przy obecnie szalejących i zmiennych cenach, ich wiedza jest autentycznie bezcenna.

 

 

 

 

W naszej książce MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL stworzyłyśmy palety kwiatów, które podzielone są na kolory oraz pory roku, aby ułatwić wam wybór kwiatów i roślin dostępnych w danym sezonie. Dzięki temu stworzycie realny, budżetowy plan użycia wybranych roślin. Jesteśmy bardzo ciekawe, jakie kwiaty wybrałyście na swój ślub!

 

 

Kliknij na okładkę i kup najnowszą książkę Bridelle MÓJ ŚLUB. MÓJ STYL

 

 

 

SOCZYSTE I ODWAŻNE BUKIETY

Nieposkromiona intensywność barw

 

 

Zima wbrew pozorom obfituje w kwiaty! Poza szklarniowymi roślinami całorocznymi, zima oferuje rośliny, które są rzadko lub wcale spotykane o innych porach roku. Mam na myśli głównie anemony, ciemierniki, zwartnice czy amarylisy. Zimowe piękności w stylu WINTER CHIC kuszą cudownymi kolorami, wśród których znajdziecie intensywne odcienie bordo, fioletu czy granatu. Szczególnie zwróćcie uwagę na ciemierniki, które są nieco zapomnianą rośliną. Mają przepiękne kwiaty dostępne w wielu ciemnych odcieniach, wśród których najpiękniejsze są prawie czarne fiolety i czerwienie. Poza roślinami sezonowymi, śmiało sięgajcie po całoroczne odmiany róż, goździków, kalii czy anturium.

 

 

BLACK CHIC

Ciemnofioletowe, ciemnobordowe oraz ciemnoczerwone odcienie wpadające prawie w czerń znajdziecie wśród kalii, dalii i róż. Ciemne kolory kwiatów kojarzą się z elegancją, szczególnie jeśli ciemniejsze odcienie połączy się z gorącymi i głębokimi odcieniami czerwieni i bordo. Karminowe róże połączone z czarnymi kaliami, które możecie zobaczyć na środkowym zdjęciu w kolażu poniżej, to genialny przykład czarnego szyku. W takich kompozycjach świetnie sprawdzi się dodatek matowej zieleni liści, np. eukaliptusa lub wysprejowane na złoto suche liście drzew lub suszone trawy.

 

 

 

 

ROMANTYCZNA ZIMA

Zimowe bukiety mogą być niezwykle romantyczne! Połączenie ciemnych i nostalgicznych kolorów daje genialne efekty! Zadbajcie o dodatek chociaż jednego promieniującego ciemnego odcienia w kompozycji, aby uzyskać romantyczny i stylowy efekt. To mogą być karminowe jaskry, fioletowe storczyki lub rdzawe róże. Romantyzmu kompozycjom dodadzą dodatki – wstążki w ciemnych kolorach, suszone trawy oraz pomalowane złotym sprejem liście.

 

 

 

 

GŁĘBOKIE ODCIENIE

Kwiaty wybierane na zimowe śluby, powinny być w głębokich odcieniach takich kolorów jak czerwień, bordo, fiolet, herbata czy granat. Głębokie kolory doskonale podkreślają zimową aurę i pięknie komponują się z dodatkami w odcieniach złota oraz srebra. Decydując się na głębokie odcienie kwiatów w zimie, możecie śmiało sięgnąć wyłącznie po ciemne barwy. Bordo, połączone z fioletem i granatem, jak na przykładowej kompozycji nr 1 w kolażu poniżej, pięknie prezentuje się na tle bieli kreacji ślubnej.

 

 

 

zdjęcia: PINTEREST

https://bridelle.pl/2024/odkryj-niesamowite-trendy-slubne-2024/