4/5 Pomysły na makijaż ślubny

by czwartek, Sierpień 22, 2013

Pomysły na makijaż ślubny 

Dzień ślubu nazywany jest często najważniejszym dniem w życiu. Każda kobieta na świecie marzy o tym, by swoją urodą olśnić wówczas nie tylko przyszłego męża, ale także rodzinę i wszystkich zaproszonych na wesele gości. Umiejętnie wykonany makijaż ślubny zdecydowanie podkreśli naturalne piękno panny młodej, zaś niezwykle długi i pełen różnorakich obowiązków dzień ślubu przeminie w słusznym przeświadczeniu, że wygląda się perfekcyjnie i jest się po prostu piękną. Akcesoria do makijażu warto zakupić TUTAJ.

Makijaż ślubny – kilka praktycznych rad

Dobry makijaż ślubny powinien być oczywiście dostosowany do typu urody panny młodej. W skrócie: dobrze wyglądać będzie makijaż w ciepłej tonacji, świeży, matowy, a przede wszystkim trwały. Dlatego warto miesiąc przed ślubem złożyć wizytę w gabinecie kosmetycznym i oczyścić twarz. Od siedmiu do czterech dni przed uroczystością możemy wykonać depilację i regulację brwi. Natomiast manicure wykonujemy w przeddzień ślubu. Jest to również idealna okazja, by także przedłużyć paznokcie i ozdobić je w subtelne, eleganckie wzory, które nawiązywać będą np. do sukni ślubnej. Drogie panie! Nie róbcie tego same! Zabiegi kosmetyczne na tak ważną uroczystość zdecydowanie warto  powierzyć doświadczonej kosmetyczce. Eksperymenty z makijażem zostawcie na inne okazje.

Na wspomniany tydzień przed ślubem warto wykonać również próbny makijaż i przetestować na sobie jego trwałość, co pozwoli określić wraz z makijażystką najlepszy wybór. Przyznacie bowiem drogie panie, że robienie makijażu w ciemno dopiero w dniu ślubu, to niedorzeczny pomysł.

Podkład, cienie do oczu, rzęsy

Najlepiej, aby podkład był możliwie jak najbardziej zbliżony do koloru skóry panny młodej, ostatecznie o ton jaśniejszy, ponieważ po upływie paru godzin na skórze kolor ma tendencję do ciemnienia. Najlepszym wyborem będzie zatem profesjonalny podkład w sztyfcie, który długo utrzymuje się na skórze. Podkłady w formie fluidu nie są zbyt trwałe, ani matujące dlatego zdecydowanie je odradzamy.

Cienie do oczu powinny być matowe, najlepiej w kolorach w ciepłej tonacji – taki makijaż oka zdecydowanie pomoże w pracy fotografowi, a nam samym – dobrze wyglądać na zdjęciach. Dobrze wyglądać będą zatem naturalne brązy i beże oraz brzoskwinia. Róż do policzków może być np. w tonacji brzoskwini lub różu. Rzęsy pomalujmy wodoodporną maskarą. Wyeliminuje to ryzyko pojawienia się czarnych otoczek wokół oczu, gdy np. popłyną łzy wzruszenia. Na sam koniec twarz spryskajmy specjalnym utrwalaczem, dzięki któremu nasz makijaż ślubny będzie jeszcze bardziej trwały. Powodzenia!

zdjęcia: materiały prasowe

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *