4/6 Jak wybrać odpowiedni krem do twarzy?

by piątek, wrzesień 20, 2013

Jak wybrać odpowiedni krem do twarzy?

Odpowiedni krem do twarzy to podstawa pielęgnacji każdej kobiety. W wyborze należy się kierować rodzajem cery, ale także własnymi upodobaniami na przykład co do zapachu albo konsystencji.

Cera normalna

Taki rodzaj cery jest idealny i pożądany. Skóra jest w równowadze, nie jest przesuszona ani zbyt tłusta. Osoby z cerą normalną często nie zwracają wielkiej uwagi na krem do twarzy, gdyż na ogół wyglądają świeżo i promiennie, nawet używając najtańszego i najprostszego kremu.

Cera sucha

Jeśli skóra jest jasna, cienka, mało elastyczna i po jej umyciu występuje mało przyjemne uczucie ściągnięcia, to należy otoczyć ją szczególną opieką. Cerze suchej nie służy mróz, wiatr, mocne słońce, ani klimatyzacja, źle znosi gwałtowne zmiany temperatury łatwo się podrażniając i przesuszając. W sklepach dostępne są specjalne kremy do skóry suchej, które łagodzą jej skłonność do podrażnień. Preparat do pielęgnacji skóry suchej powinien zapewnić optymalną ochronę oraz wspierać naturalne procesy regeneracji, nie pozostawiając tłustego filmu na skórze.

Cera tłusta

Odwrotność skóry suchej – skóra tłusta – charakteryzuje się zbyt obfitym wydzielaniem łoju z gruczołów skórnych. Objawy charakterystyczne dla tego rodzaju cery to przetłuszczanie się, zastój płynowy, tendencja do tworzenia się stanów zapalnych oraz powstawania blizn. Systematyczne stosowanie kremu do twarzy do skóry tłustej, wzbogaconego o substancje działające antyseptycznie i przeciwzapalnie, normalizuje czynność gruczołów łojowych i przywraca cerze naturalną równowagę

Cera wrażliwa

Skóra wygląda na podrażnioną i zaczerwienioną przez mocno ukrwione jej powierzchowne warstwy. Czynniki zewnętrzne, takie jak ostro przyprawione potrawy, alkohol oraz narażenie na bardzo wysokie lub bardzo niskie temperatury mogą prowadzić do zaostrzenia objawów tego stanu. W pielęgnacji skóry wrażliwej warto wyszukiwać kremy wzbogacone w składniki o działaniu wzmacniającym, ochronnym i łagodzącym skórę, które wspierają proces regeneracji naskórka.

Cera dojrzała

Ten rodzaj cery jest konsekwencją wieku, ale także trybu życia. Pewne czynniki mogą przyśpieszać proces starzenia się skóry, w szczególności nadmierna ekspozycja na światło słoneczne, palenie papierosów, alkohol, przewlekłe choroby, długotrwały stres oraz nieodpowiednia dieta. Wyboru odpowiedniego kremu do twarzy należy dokonywać w zależności od aktualnego stanu cery.

 

Loreal_bridelle

zdjęcia: shutterstock.com

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *