3/5 Jak właściwie zadbać o skórę wokół oczu?

by czwartek, Listopad 13, 2014

Jak właściwie zadbać o skórę wokół oczu?

Skóra wokół oczu bardzo często przejawia oznaki zmęczenia czy nadmiernego stresu. Doskonale nam znane sińce czy zaczerwienienia mogą niekorzystnie wpłynąć na wygląd i samopoczucie, a niepożądane będą zwłaszcza w dniu ślubu.

Wiele kobiet z pewnością zadaje sobie pytanie, dlaczego pielęgnacja skóry okolic oczu jest aż tak istotna. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, a jednocześnie niemal pozbawiona gruczołów łojowych, co czyni ją niezwykle delikatną i podatną na podrażnienia.

Z tego samego powodu już po kilku dniach możemy dostrzec na niej efekty zarwanych nocy, stresu czy długich godzin spędzonych przed ekranem komputera. Co gorsza, nieodpowiednia pielęgnacja skóry w tej części twarzy może przyczynić się do szybszego powstawania zmarszczek, a tych chyba żadna panna młoda nie chciałaby widzieć na pamiątkowych zdjęciach.

Czy to nie za wcześnie na krem pod oczy?

O ile konieczność zapewnienia skórze w okolicach oczu szczególnej pielęgnacji przestaje budzić wątpliwości, o tyle do kwestii zakupu kremu stworzonego z myślą o jej potrzebach podchodzimy z dość dużą rezerwą.

Wiele kobiet zastanawia się, czy to przypadkiem nie za wcześnie, by aplikować na twarz kolejne kosmetyki, zwłaszcza przy tak młodej cerze. Odpowiedź? Oczywiście, że nie, niemniej pod warunkiem, że wybierzemy produkt dobrej jakości, przykładowo krem pod oczy 25+ firmy Garnier.

Korzyści widoczne gołym okiem

Dostępne w drogeriach preparaty przeznaczone do aplikacji na skórę wokół oczu wyróżniają się delikatną formułą, dzięki czemu ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne i pozbawione ryzyka podrażnień.

Składniki tego typu kremów wykazują działanie nawilżające, odżywcze i wzmacniające, tym samym spełniając podstawowe potrzeby skóry okolic oczu. Ponadto, niektóre z nich posiadają właściwości pobudzające i energetyzujące, w związku z czym doskonale radzą sobie z sińcami czy zaczerwienieniem.

Dodatkowo, kremy pod oczy mogą wspomóc naszą walkę z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, takimi jak utrata jędrności czy pojawiające się niekiedy już w młodym wieku zmarszczki.

Całodobowa pielęgnacja

Po większość kremów pod oczy możemy sięgać zarówno rano, jak i wieczorem. Na początku dnia znakomicie wygładzą cerę i przygotują ją do nałożenia makijażu, natomiast nałożone przed snem przyczynią się do intensyfikacji procesów regeneracyjnych skóry. Tak kompleksowa pielęgnacja z pewnością sprawi, że w dniu ślubu nasze spojrzenie będzie pełne naturalnego blasku i wdzięku.

REKLAMA

shutterstock_155762327

zdjęcia: shutterstock.com
Tagi: , Kategoria: BEAUTY BOOK

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *