5/8 Organizujemy ślub w nietypowym dniu tygodnia!

by poniedziałek, Grudzień 15, 2014

Organizujemy ślub w nietypowym dniu tygodnia!

Tradycyjnie na ślub i wesele wybieramy sobotę, jednak, co zrobić, kiedy wszystkie odpowiadające nam terminy są już zajęte, a nam zależy na szybkim zorganizowaniu przyjęcia? Czy zatem można urządzić wesele w innym dniu tygodnia?

Wesele w nieco mniej typowym terminie niż sobota dla wielu nowożeńców jest wprost niewyobrażalne. Niestety znalezienie wolnej sali i terminu w Kościele w okresie najbardziej obfitującym w śluby może wymóc na nas wybór innego dnia uroczystości. Jakie są wady i zalety organizacji wesela w piątek, niedzielę lub podczas popularnych świąt wypadających np. w środku tygodnia?

Ślub w piątek – za i przeciw

Ślub i wesele organizowane w piątek mogą dostarczyć pewnych trudności związanych m.in. z koniecznością wzięcia dodatkowego dnia wolnego, jednak musimy pamiętać, że termin ten daje nam możliwość świętowania przez 3 dni. Jeżeli zdecydujemy się na tak nietypową datę możemy liczyć się z mniejszymi trudnościami w rezerwacji lokalu oraz innych usług dodatkowych towarzyszących wydarzeniu. Piątkowe śluby są coraz bardziej popularne nie tylko wśród osób, które muszą szybko zorganizować uroczystość, ale także wszystkich chcących uniknąć rezygnacji z wymarzonej sali, na jaką musielibyśmy czekać kilkanaście miesięcy.

Wesele w niedzielę oraz podczas ważnych świąt

Nietypowym terminem ślubu jest także niedziela oraz inne dni świąteczne. W tym terminie na wesele najczęściej decydują się osoby urządzające kameralne i małe przyjęcia, po których szybko wyruszają w podróż poślubną. Jakie są zalety niedzielnego wesela? Takie same jak w przypadku uroczystości organizowanych w piątek. Problemem tutaj może być jednak gorszy dostęp do usług fryzjera czy kosmetyczki z powodu nieczynnych salonów, jednak nie powinniśmy mieć trudności ze skorzystaniem z usług domowych i wynajęciem profesjonalisty.

Zanim zaplanujemy datę ślubu, koniecznie musimy sprawdzić czy termin jest dostępny pod względem rezerwacji sali. Z sobotą bywa różnie, ale wybierając np. piątek nie powinniśmy mieć większych problemów z wyborem miejsca na wesele, fotografa czy najlepszego w mieście zespołu.

 Wybór odpowiedniego lokalu ułatwi skorzystanie z serwisu SaleWeselne.com, który zapewnia nam możliwość znalezienia idealnej sali weselnej w naszej okolicy oraz pozwala wybrać najbardziej korzystną cenowo ofertę. Różnorodna oferta prezentowana w serwisie pozwoli znaleźć dom weselny, restaurację, dworek lub kameralną knajpkę idealną na małe wesele oraz znacznie ułatwi porównanie poszczególnych ofert pod względem dostępnych usług.

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *