[responsive-menu menu="header_menu"]

Archiwum kategorii ‘ Papeteria ’

Artykuł ekspercki powstał przy współpracy ze sklepem oferującym papeterię ślubną i weselną  www.Probitus.pl

WWW.PROBITUS.PL – Lista zaproszonych gości wciąż rośnie, a Wy, jako Para Młoda, zastanawiacie się nad tym, jakie zaproszenia ślubne będą najlepsze? Ich wybór wcale nie jest łatwy, wszystko zależy od stylu w jakim organizowana jest ceremonia zaślubin oraz wesele. Po zapoznaniu się z naszymi wskazówkami na pewno wszystko będzie prostsze.

REKLAMA

bookab

Przygotowania do ślubu to ciągłe wybory. Kogo zaprosić?

Każda Para Młoda staje przed tym samym dylematem – kogo zaprosić, a kogo nie uwzględniać? Nie chcąc, by którakolwiek z dalekich ciotek poczuła się urażona, Państwo Młodzi decydują się zaprosić wszystkich, bez wyjątków i w dodatku z dziećmi.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wysłanie lub doręczenie zaproszeń nawet na 3 lub 4 miesiące przed planowaną datą ślubu, by każdy z zaproszonych gości mógł zaplanować ten czas.

Co zrobić, by nikt nie poczuł się urażony?

Jeśli lista gości jest już gotowa, należy ją dokładnie przeczytać i od razu zaznaczyć najważniejsze osoby: rodziców, świadków, dziadków, rodzeństwo oraz najbliższych przyjaciół. Bez nich ceremonia zaślubin nie może się odbyć. Następnie dobrze jest zastanowić się nad zaproszeniem ciotek i wujków, z którymi mamy bliskie relacje. Jeśli ze względów finansowych lub osobistych obserwacji wiecie, że chcecie zaprosić jedynie osoby dorosłe, należy uwzględnić to w zaproszeniu weselnym, wpisując jedynie imiona i nazwiska tych osób. Zaproszenia na Ślub są wspaniałym rozwiązaniem dla osób, które niektórych gości chcą zaprosić tylko na uroczystość w kościele. W kwestii zaproszeń ślubnych wszystko przecież może być kwestią uzgodnienia.

Jak uniknąć popełnienia błędów w zaproszeniach weselnych?

Na tym etapie planowania, na pewno już wiecie kogo zaprosicie, oraz gdzie odbędzie się ślub i wesele. W zaproszeniu należy umieścić podstawowe informacje takie jak: kto i kogo zaprasza, z jakiej okazji, gdzie i o której godzinie. Najważniejszym jest, by nie popełnić błędu w pisowni nazwy miejscowości lub nazwy kościoła bądź urzędu stanu cywilnego. W ten sposób goście bez problemu trafią do wyznaczonego przez Was miejsca.

O tym warto wiedzieć!

Przy wypełnianiu zaproszeń ślubnych kłopotliwa może okazać się odmiana nazwisk, zwłaszcza tych mniej popularnych. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z daną osobą i zwyczajne zapytanie o odmianę. Lepiej dowiedzieć się i poprawnie uzupełnić zaproszenie niż popełnić błąd.

Potwierdzenie przybycia. Co z numerem kontaktowym?

Dobrą praktyką jest podawanie na zaproszeniu telefonu kontaktowego, pod którym należy potwierdzić swoją obecność na uroczystości. Wyznaczenie daty potwierdzenia pozwoli Wam zorientować się w ilości ostatecznie zadeklarowanych gości. Najczęściej podaje się telefon kontaktowy do Panny Młodej lub Pana Młodego, jednak coraz częściej tymi sprawami zajmują się świadkowie lub konsultanci ślubni i to właśnie ich numer widnieje na zaproszeniu.

Wkładka informująca – konieczność?

Jeśli zależy Wam na konkretnych prezentach, takich jak wino, gry planszowe, książki, pieniądze, ale z pewnością nie chcecie niezliczonej ilości kwiatów, dobrze jest uzupełnić zaproszenie ślubne o wkładkę. Mogą być na niej narysowane przedmioty, których oczekujecie od gości, lub po prostu krótki wierszyk, z którego wyniknie, co ucieszyłoby Was najbardziej. Jednakże zdecydowana większość par młodych decyduje się na wstawienia wierszyków i formułek informujących o prezentach już w tekście zaproszeń ślubnych.

Podstawowe kryteria wyboru zaproszenia ślubnego

Często zdarza się, że zaproszenia ślubne są przekombinowane i zbyt bogato przystrojone, co nie pozwala na prawidłowe odczytanie zawartości. Aby tego uniknąć zaproszenie ślubne powinno być:

dobrej jakości – bez rozmazanego tekstu, wydrukowane na czystym papierze, czytelną czcionką,

atrakcyjne – zawierające elementy charakteryzujące Parę Młodą (np. motocykl, jako element wspólnej pasji),

dobrane kolorystycznie – czarne napisy na jasnym tle gwarantują czytelność, kolorystyka zaproszenia może zapowiadać barwy dodatków Pary Młodej (np. czerwony bukiet Panny Młodej i krawat Pana Młodego).

Poza tym, dodatkowo do zaproszenia można dołączyć mapę dojazdu do kościoła czy urzędu stanu cywilnego oraz domu weselnego. Koperta i zaproszenie stanowią całość, więc muszą pasować do siebie pod względem stylistycznym oraz kolorystycznym. Warto postawić na minimalizm i drobne ozdoby, które nie przytłoczą całego zaproszenia, wtedy całość będzie prezentowała się schludnie i elegancko.

Które zaproszenia ślubne będą odpowiednie?

Możecie zdecydować się na jedno z kilku rodzajów zaproszeń ślubnych. Najpopularniejsze są zaproszenia klasyczne, w których stonowane, monochromatyczne kolory oraz ubogie zdobienia nadają całości podniosłego wyglądu. Bardziej wytworne zaproszenia charakteryzują się bogatymi ozdobami i różnymi fakturami (koronki, materiały, perełki, wstążki).

Jako Para Młoda postarajcie się uniknąć nudy i powtarzalności, zdecydujcie się na zaproszenia w nietypowych, lecz wciąż eleganckich, kolorach.

zdjęcia  i tekst: PROBITUS

Ślub w stylu industrialnym, a przynajmniej w industrialnych wnętrzach staje się prawdziwym hitem. Wszyscy uwielbiamy stare cegły, jedni pobielone, inni żywą ich czerwień. Styl loftowy odpowiada nam jako design wnętrz, więc warto to przełożyć na odpowiednią aranżację dnia ślubu. Dziś podrzucamy Wam kilka propozycji, jak to zrobić.

REKLAMA

bookab

* * *

MIEJSCE ZAŚLUBIN

Składanie przysięgi małżeńskiej w industrialnym miejscu daje ogromną możliwość dostosowania surowych ścian do konkretnych upodobań Pary Młodej. Białe cegły i płyty są jak czyste kartki, które możecie zapisać w dowolny wybrany przez Was sposób.

* * *

MIEJSCE PRZYJĘCIA

Zdecydowanie charakter przyjęcia w industrialnych wnętrzach podkreślą tkaniny, drewniane stoły i oryginalne krzesła. Nie musicie się silić na wymyślne meble. Wystarczy to, co macie pod ręką. W takich wnętrzach świetnie sprawdzą się sznury z żarówkami. Doskonałym pomysłem są lampki choinkowe i retro żarówki.

* * *

STYLIZACJA PARY MŁODEJ

Suknie inspirowane końcem XIX i początkiem XX wieku to doskonały temat dla stylizacji industrialnej. Mnóstwo pomysłów znajdziecie w filmie „Ziemia obiecana”, gdzie majętni właściciele fabryk charakteryzowali się wysokiej klasy garderobami z najlepszych tkanin i krojów. Pan Młody z powodzeniem może zainspirować się stylem nowoczesnego dandysa.

* * *

BUTY

W stylizacji industrialnej można postawić na buty retro, klasyczne lub totalnie nowoczesne. Wszystko za sprawą uniwersalności tego stylu i możliwości interpretacji na wiele sposobów. Zdobienia również są tu mile widziane.

* * *

PAPETERIA

W stylu industrialnym można zainspirować się kolorami maszyn, czystością tkanin wypuszczanych w fabrykach, a także motywem kołowrotkach lub części maszyn. Zdecydowania taka papeteria jest bardzo w stylu vintage choć z ogromną dozą nowoczesnej elegancji.

* * *

NAKRYCIA STOŁOWE

Stół może być zastawiony elegancką i minimalistyczna zastawą. W przypadku stylu industrialnego warto sięgnąć po zdobienia w odcieniach złota, miedzi i srebra.

* * *

BUKIETY

Tym bukietom bliżej stylu boho. Dzikość roślin wspaniale ożywi surowe wnętrza. Warto również postawić na żywą zieleń, która doda świeżości i energii całej kompozycji i stylizacji Panny Młodej.

zdjęcia: PINTEREST

Mamy dziś dla Was pomysły na numerację stołów, bo jak każdy element weselnej aranżacji, tu również można wykazać się inwencją twórczą. Numeracja stołów powinna przyciągać uwagę, co tylko potwierdza, że numeracja stołów powinna rzucać się w oczy. Jesteście gotowi na nasze inspiracje? Motyw przewodni wesela może Wam bardzo pomóc w tworzeniu ciekawej numeracji stołów. Dzięki temu możecie zyskać coś niepowtarzalnego. Oczywiście możecie sięgną po klasykę, jak numeracja stołów w ramkach, czy standy wrzucone do bukietów z kwiatami. Możecie tez postawić litery 3D, które będą jednym ze schematów. Jeśli to Wam nie wystarczy, warto poszukać kreatywnych rozwiązań. Takimi z pewnością są numeracje zawieszone na flakonach, na plastrach drzewa, słoikach. W ramki, zamiast zwykłego numeru, możecie wrzucić ciekawą grafikę lub niestandardowo zastępstwa dla liczb. Wiele par wybiera nazwy miast lub Państw, które zwiedzili lub które chcieliby zwiedzić. Mogą być to też imiona, zwierzęta, kształty. Właściwie wszystko, co tylko chcecie.

KSIĄŻKI

Mole książkowe niech numeracje stworzą w ukochanych książkach. Dzięki temu zyskają kilku dodatkowych gości – bohaterów ulubionych powieści.

PERFUMY

Zarówno nazwy ulubionych perfum, jak i same flakony mogą stać się ciekawym i zaskakującym pomysłem na stworzenie numeracji stołów. Na bazie klasyka, jak Chanel, możecie stworzyć genialny motyw przewodni.

GIPSOWE TABLICZKI

Chyba każdy z nas w szkole lub przedszkolu malował dziecięce arcydzieła na gipsowych tabliczkach. Czas sobie to przypomnieć tworząc niebagatelną numerację stołów.

LUSTRA

Szalenie eleganckie i świetnie wpisujące się w styl shabby, elegance, glamour i vintage są lustra. Napisane na nich numery doskonale wpisują się w klimat przyjęcia weselnego, igrając ze światłem świec.

REKLAMA

bookab

zdjęcia: PINTEREST

Jak nakryć do stołu? Podpowiedzi często szukamy w książkach Savoir Vivre, choć tak naprawdę ogromne znaczenie ma tu nie tylko odpowiednie ułożenie zastawy, ale również, a może przede wszystkim stylowe nakrycie. Ignorancją byłby jednak fakt ograniczenia aranżacji do ślubnej porcelany i obrusów. Co dziś jest ważne w stylowych weselnych stylizacjach stołów weselnych? Sprawdźcie koniecznie!

REKLAMA

bookab

L: Biała zastawa stołowa świetnie komponuje się ze świeżością owoców, które jednocześnie mogą pełnić funkcję podstawki na kreatywne winietki.

P: Eleganckie serwety zwiększą swoją atrakcyjność dzięki dekoracji z kwiatów.

W tym sezonie szalenie modne jest zamykanie roślin w szklanych kloszach. Owoce również świetnie się prezentują w takiej aranżacji.

L: Dekoracja w stylu vintage nie mogą się obyć bez peonii i róży angielskiej.

P: Rustykalną dekoracją będzie z pewnością bochenek chleba lub bagietka.

Lewe: Wielbiciele zieleni powinni pamiętać o mocy ziół. Te doskonale uzupełnią serwety.

Prawe: W tym sezonie najmodniejszym dodatkiem do florystycznych ozdób są sukulenty.

Mech na stole pojawia się w tym sezonie w zastępstwie dla eleganckich bieżników.

Lewe: Im więcej kolorów, tym lepiej. A nic tak nie podkreśla romantyzmu jak duże kwiaty na porcelanowej zastawie.

Prawe: Zamiast tradycyjnej porcelany możecie pokusić się o talerze drewniane lub imitujące drewno.

L: Ozdobą serwet może być woreczek jutowy lub subtelna babcina koronka.

P: Winietki nałożone na serwetki będą się świetnie komponować z zielenią świeżych listków.

Suszona szałwia to nie tylko świetny składnik weselnego menu, ale również piękna rustykalna dekoracja nakrycia stołów.

L: W zastawie stołowej ważny jest nie tylko kolor, ale również kształt talerzy. Nowoczesne aranżacje możecie podkreślić kanciastymi kształtami.

P: Blask złota przelejcie na okrągłą ponadczasową zastawę stołową.

Zamiast talerzy, postawcie na personalizowane serwety z najważniejszymi dla Was cytatami.

L: Odpowiednio ułożone serwety mogą podkreślić wybraną przez Was stylizację. Elegancji dodadzą biżuteryjne obrączki na serwetki.

P: Nowoczesne podejście do weselnej aranżacji zapewnią Wam skórzane pierścienie na serwetki.

Winietki wbite w przystawkę sprawią, że goście tym chętniej będą szukać swojego miejsca.

L: Wzorzyste serwety i odpowiednie ułożenie sztućców pomoże Wam na stworzenie genialnej i niesztampowej dekoracji weselnego stołu.

P: Małe makaroniki nie tylko podkreślą francuską elegancję przyjęcia, ale również zwiększą apetyty gości.

zdjęcia: PINTEREST
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Film ślubny Lada Moment Studio
Fotograf ślubny Warszawa, Robert Przepiórka Fotografia

suknie ślubne
suknie ślubne
Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress