3/9 Sukienka dla Panny Młodej na poprawiny – jak ją dobrać?

by wtorek, 14 stycznia, 2014
Ślub to dla wielu kobiet jedno z najpiękniejszych i najważniejszych wydarzeń w życiu. Jednak, by tradycji stało się zadość, wiele par młodych decyduje się nie tylko na organizację wesela, ale też poprawin. Dla panny młodej oznacza to kolejny dylemat – jaką sukienkę włożyć?

 

Dylematy panny młodej

Już sam wybór sukienki ślubnej dla wielu kobiet stanowi ogromne wyzwanie. Nie dziwi zatem, że na samą myśl o poszukiwaniu kolejnej kreacji, większość z nich zaczyna bezradnie rozkładać ręce. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, które pomogą nam nie tylko sprecyzować własne oczekiwania, ale przede wszystkim dokonać satysfakcjonującego zakupu.

Co należy przede wszystkim wziąć pod uwagę?

Podstawowym kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę, jest charakter imprezy. W niektórych rodzinach poprawiny traktuje się niemal jak drugie wesele, w innych sprowadzają się jedynie do uroczystego obiadu dla najbliższych. W pierwszym przypadku najlepiej zdecydować się na szykowną, zdobioną suknię, natomiast w drugiej sytuacji znakomicie sprawdzi się elegancka sukienka koktajlowa.

Sen z powiek pannom młodym, organizującym poprawiny, spędza także kolor kreacji. Powszechnie przyjęło się, że sukienka na poprawiny nie powinna być czarna, ponieważ kolor ten w naszej kulturze w dalszym ciągu budzi nieprzyjemne skojarzenia. Wiele pań, chcąc podkreślić rangę wydarzenia i przy pomocy stroju nawiązać do dnia ślubu, decyduje się na biel, ecru lub jasne odcienie beżu. Niemniej, jeśli świeżo upieczona małżonka pragnie zaprezentować się w modnym w danym sezonie kolorze z innej palety barw, absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie.

Kwestią wymagającą głębszego przemyślenia będą również dodatki. Aby wyróżnić się na tle pozostałych gości, warto sięgnąć po różnego rodzaju dekoracje z motywem kwiatowym lub delikatnie mieniącą się biżuterię. Ostateczną decyzję najlepiej uzależnić od własnych preferencji oraz – naturalnie – modelu wybranej sukienki.

Gdzie kupić sukienkę na poprawiny?

Poszukiwania sukienki na poprawiny najlepiej prowadzić bez zbędnego pośpiechu, który niepotrzebnie mógłby skłonić nas do dokonania nieprzemyślanego zakupu. Świetną propozycją będzie zatem zapoznanie się z ofertą sklepów internetowych, takich jak sugarfree.pl, gdzie znajdziemy eleganckie sukienki niemal na każdą okazję, w tym między innymi na najważniejsze uroczystości w naszym życiu.

Idealna sukienka na poprawiny to taka, w której panna młoda będzie czuła się pięknie i wyjątkowo, jednak nie mniejsze znaczenie będzie miała też wygoda i poczucie komfortu. A jeśli przy pomocy dodatków będziemy mogły odmienić jej oblicze i pewnego dnia włożyć ją ponownie, bez wątpienia znów poczujemy wspaniałą atmosferę minionych chwil.

REKLAMA

shutterstock_bridelle

zdjęcia: shutterstock