4/7 Nie tylko peonie

by poniedziałek, 23 czerwca, 2014
W tytule posta znajduje się informacja, że nie tylko peonie, a na zdjęciu głównym pokazuję… peonie 😉 Wiecie, że uwielbiam te kwiaty i nie wyobrażam sobie letnich ślubów bez nich. Tym bardziej, że obecnie dostępne są w wielu odcieniach. Ale wiem, że nie każdy marzy o romantycznej stylizacji z różowymi kwiatami. Zatem, jaką alternatywę proponujemy dla peonii? Trzy najbardziej wdzięczne i charakterystyczne kwiaty dla okresu letniego, znajdziecie poniżej. A jakie kwiaty wybiorą nasze PM na swoje wakacyjne śluby? Czy będą to peonie, słoneczniki, lawenda, rumianki? A może dalie, hortensje, lilie? Czekamy na Wasze propozycje.

REKLAMA

* * *

SŁONECZNIK

Niezwykle wdzięczny kwiat, który występuje w wielu odmianach kolorystycznych i wielkościowych. Słonecznik musi być żółty! Nie ma innej opcji! Z jakimi kwiatami można go łączyć? Sam słonecznik wygląda świetnie, ale równie dobrze czuje się w połączeniu z delikatnymi i smukłymi ostróżkami o pastelowych, zimnych odcieniach. Tworzy doskonały duet z rumiankami, które powielają motyw żółtego koloru i neutralizują kolor słoneczników bielą. Słoneczniki w wersji rustykalnej obowiązkowo należy połączyć z kłosami zbóż.

* * *

LAWENDA

Wonna (ale również uczulająca, dlatego alergicy powinni najpierw sprawdzić, czy nie mają na nią uczulenia), bardzo elegancka i… francuska. Podkreślam francuskość lawendy, bo w tym słowie zawarta jest cała filozofia stylu, który nazywany jest powszechnie shabby chic. Amerykanie, którzy kochają Francję miłością bezwzględną, szczególnie lubują się w tej stylistyce, a gałązki lawendy i rozmarynu można nader często spotkać na najbardziej wyrafinowanych ślubach za oceanem. Z czym można połączyć lawendę? Najlepiej wygląda sama, to moje zdanie. Jeśli jednak chcecie połączyć ją z innymi kwiatami, to ja polecam kontrastujące z nią pod względem kształtu i struktury, np.: miękkie, duże, okrągłe peonie, albo białe, kiściaste hortensje.

* * *

RUMIANEK

Najbardziej wdzięczny z prezentowanych kwiatów. Delikatny, eteryczny, niesamowicie uroczy! Uwielbiam rumianki! Szczególnie prawdziwe rumianki, które mają najpiękniejszy na świecie zapach! Rumianek jest niesamowicie uniwersalnym kwiatem, bo można go łączyć z większością roślin. Jednakże najlepiej wygląda z kwiatami ogrodowymi i polnymi. Wystarczy spojrzeć na propozycje poniżej – cynie, hortensje, dalie, driakiew, nagietki, ostróżki – prawda, że dużo pomysłów?

zdjęcia: PINTREST

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *